Kup książkę [edytuj książkę]

Kości Avalonu

Akcja powieści rozgrywa się w XVI-wiecznej Anglii, w Londynie i Glastonbury. 1560 rok. Na tronie zasiada młodziutka królowa, Elżbieta I. Nie ma doświadczenia w rządzeniu, jest córką znienawidzonej przez lud Anny Boleyn. Jest ostatnią z rodu Tudorów. Królową-Dziewicą. Panuje w bardzo trudnej sytuacji politycznej - europejska gospodarka załamuje się wraz z krachem systemu feudalnego, purytanie domagają się oczyszczenia Kościoła Anglikańskiego, niezadowolenie społeczne rośnie. Prawą ręką młodej królowej okazuje się dr John Dee. Wybitny astrolog, matematyk, znawca sztuk tajemnych. Znany nie tylko w Anglii, ale w całej Europie. To on ponad rok wcześniej ustalił datę koronacji Elżbiety I i to on pomaga królowej w podejmowaniu trudnych decyzji. On również jest przewodnikiem czytelników po czasach Tudorów.
Dee wzbudza nie mniejsze kontrowersje niż sama królowa. Jego biegłość w sztukach tajemnych rodzi niepokój w świecie, który swoje sądy coraz częściej opiera na empirii i nauce. Tymczasem to właśnie jemu jeden z ministrów królowej, sir William Cecil, zleca niezwykłe zadanie - Dee musi udać się do Klasztoru w Glastobury i przywieźć stamtąd kości Króla Artura...

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Aurum
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-61867-10-4
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: annie28
16 VIII 2010 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają