Kup książkę [edytuj książkę]

Długi marsz

Wiosną 1941 roku autor, 26-letni polski porucznik kawalerii, organizuje ucieczkę z obozu nr 303 na Syberii. Towarzyszy mu sześciu więźniów z rożnych krajów, w tym jeden obywatel USA. Uciekinierzy przedzierają się na południe przez tajgę, wyżyny Mongolii, pustynię Gobi, Tybet, Himalaje, do brytyjskich Indii - ponad 6000 km. Nie mają mapy ani kompasu, jedyny ekwipunek to siekiera i nóż. Codziennie czyhają na nich nowe niebezpieczeństwa. Mimo wielkiej woli przeżycia, odwagi i wytrzymałości fizycznej nie wszystkim uda się osiągnąć cel.

Książka Sławomira Rawicza zrobiła zawrotną karierę, została przetłumaczona na 25 jeżyków i obok relacji z wypraw Scotta czy Shackletona weszła do światowej klasyki książek o heroicznej walce człowieka o przetrwanie w skrajnych warunkach. Stanowiła inspirację dla wielu znanych współczesnych podróżników. Trasę ucieczki bohaterów książki przemierzyło kilka ekspedycji.
Mimo kontrowersji i zagadek związanych z książką i jej autorem Długi marsz[/i]pozostaje fascynującą opowieścią. Szczególną popularnością cieszy się w USA, gdzie od kilku lat znajduje się na listach bestsellerów.

W 2010 r. na podstawie Długiego marszu powstała hollywoodzka superprodukcja- film pt. The Way Back, zrealizowany przez wybitnego reżysera Petera Weira, z udziałem gwiazd światowego kina, m.in. Colina Farrella, Eda Harrisa, Jima Sturgessa i Saoirse Ronan.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Książka o godności i męstwie ludzi dążących do wolności.
Los Angeles Times"
Dodał: zaczytana Dodano: 11 VIII 2010 (ponad 8 lat temu)
0 0


"Jedna z najbardziej zdumiewających i heroicznych opowieści, jakie kiedykolwiek powstały.
Chicago Tribune"
Dodał: zaczytana Dodano: 11 VIII 2010 (ponad 8 lat temu)
0 -1


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Gord
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-900094-8-3
Ocena: 5.33
Liczba głosów: 3
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: zaczytana
11 VIII 2010 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają