Kup książkę [edytuj książkę]

Silver. Powrót na Wyspę Skarbów

Barwne postaci z fantastycznej powieści Roberta Louisa Stevensona powracają, aby jeszcze raz zawalczyć o porzucony skarb kapitana Flinta.

40 lat po zapierającej dech w piersiach wyprawie na wyspę skarbów Jim Hawkins prowadzi gospodę Hispaniola i ani myśli brać udziału w kolejnych przygodach. Co innego jego syn – także Jim – który najchętniej wyrwałby się z codziennej rutyny. Szansa nadarza się, kiedy poznaje Natty, córkę niesławnego Długiego Johna Silvera.

Propozycja podróży śladami ojców i odkrycie pozostawionych na wyspie skarbów sztabek srebra jest nad wyraz kusząca. Z pomocą Długiego Johna Silvera młodzi awanturnicy kompletują załogę i zaopatrzeni w mapę starego Jima Hawkinsa wyruszają na otwarte wody ku przygodzie, która na zawsze odmieni ich życia.

Silver to zachwycająca kontynuacja "Wyspy Skarbów" – jednej z największych historii przygodowych wszech czasów. Wspaniała opowieść traktująca o miłości, odwadze, a także potwornym okrucieństwie.

Sir Andrew Motion – urodził się w 1952 roku. Studiował na Oxfordzie. Karierę wykładowcy języka angielskiego rozpoczął na University of Hull. Był redaktorem „Poetry Review” i dyrektorem do spraw wydawniczych w „Chatto & Windus”. Aktualnie wykłada kreatywne pisanie na Royal Holloway College (Uniwersytet Londyński). Jest członkiem Królewskiego Towarzystwa Literackiego. W latach 1999–2009 pełnił prestiżową funkcję nadwornego poety korony brytyjskiej. W 2009 roku został pasowany na rycerza za zasługi dla literatury.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Rok wydania: 2015
ISBN: 9788379242962
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: annie28
09 VIII 2010 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają