Kup książkę [edytuj książkę]

Poczucie rzeczywistości

„Poczucie rzeczywistości”, wydany w roku 1964 przez PAX, zawiera cztery poniższe opowiadania napisane na początku lat sześćdziesiątych, w przekładzie Marii Skibniewskiej, oraz przedruk „23 opowiadań” wydanych wcześniej jako osobny tom.

"Pod ogrodem” to wspomnienia umierającego człowieka z czasów dzieciństwa, powrót do miejsca, które kochał i gdzie śnił o przygodach, jakich nie miał żaden inny chłopiec. Ale czy na pewno był to tylko sen?

„Wizyta u Piotra Morin” — spotkanie z pisarzem, który wywarł wpływ na obudzenie zainteresowań religijnych narratora. Przekonania wyniesione z lektur mogą lec w gruzach po spotkaniu z szarą rzeczywistością codziennego dnia starego człowieka.

„Sen o dziwnym kraju”. Spokojne życie na uboczu urozmaica emerytowanemu profesorowi przyjmowanie niewielu pacjentów. Sielankę odpoczynku zakłóca pewnego dnia znajomy pułkownik, składając niecodzienną propozycję, nie całkiem legalną, ale honorową. W tym samym czasie odwiedza doktora jeden z jego nieuleczalnie chorych pacjentów. Czy podoła on chaosowi, jaki wywoła w nim widok zmienionego domu doktora?

„Odkrycie w lasach” przedstawia ubogi, ograniczony do niewielkiej doliny świat wiele setek lat po kataklizmie, jaki spotkał ludzkość. Widok szczątków upadłej cywilizacji wywołuje w dzieciach nieznaną wcześniej tęsknotę za pięknem dawnego człowieka, za jego siłą i umiejętnościami.

"Pax", 1964

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Pax
Rok wydania: 1964
ISBN: -
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: dona
08 VIII 2010 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Tej książki jeszcze nie otagowano, zrób to!

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają