Kup książkę [edytuj książkę]

Boska śmierć we Francji

W Prowansji zostaje zamordowany Jean-Yves Peyraue producent i handlarz win, a w jeziorku na polu golfowym znaleziono utopionego Pierre’a Allouarda, prezesa paryskiego koncernu elektronicznego. Obaj byli członkami ekskluzywnego Bractwa Winnego, skupiającego ludzi majętnych, będących miłośnikami luksusowego trybu życia i pasjonatami rzadkich okazów markowych win, niedostępnych dla zwykłych śmiertelników. Takich na przykład, jak Chateau d’Yquem rocznik 1784...
Bałwochwalcza miłość do szlachetnych trunków może niekiedy prowadzić do zbrodni. Gdy tajemnicze wypadki zaczynają się mnożyć do akcji wkracza Hippolyt Hermanus, były psycholog policyjny, specjalizujący się właśnie w aferach związanych z winem, którego jest miłośnikiem i wybitnym znawcą. Wraz z zakochaną w nim po uszy Valerie, piękną i inteligentną córką jednego z członków Bractwa Winnego, wyrusza w poszukiwaniu sprawców tajemniczych zabójstw w podróż przez całą niemal Francję. Kryminalne wątki przeplatają się u Böcklera ze szczegółowymi opisami win i regionów winnych. Boska śmierć we Francji może zatem być nie tylko trzymającą w napięciu, świetnie napisaną lekturą, ale także rodzajem przewodnika po Francji, zwłaszcza, że wyposażona została w szczegółowy aneks traktujący o winach, kuchni i ciekawostkach turystycznych Francji.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Twój Styl
Rok wydania: 2006
ISBN: 83-7163-477-3
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: fervently
28 VII 2010 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają