Kup książkę [edytuj książkę]

Prosta droga do sukcesu

"Prosta droga do sukcesu" to sześć rozmów dziennikarza Rafała Motriuka, rocznik 1972, z przyjaciółmi z czasów szkolnych i ze studiów opowiadających o sposobach osiągania życiowego sukcesu na płaszczyźnie zawodowej, rodzinnej i społecznej. W przekonaniu autora wszyscy rozmówcy sukces odnieśli i w wywiadach zdradzają metody skutecznego realizowania swoich zamierzeń.

Ryszard Petru, główny ekonomista Banku Przemysłowo-Handlowego, upatruje źródeł powodzenia w dobrze przemyślanym i konsekwentnie realizowanym planie. Dariusz Karwasiński, Account Manager w koncernie IBM, uważa, że jego życie układa się tak, jak chce, dzięki optymizmowi.

Grzegorz Stryjeński, dyrektor do spraw inwestycji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, twierdzi, że w odniesieniu sukcesu pomaga łut szczęścia. Marcin Nowak, chemik zatrudniony w firmie Philip Morris, kieruje się intuicją. Tomasz Hreczuch, inżynier w centrali Procter and Gamble w Niemczech, mówi, że liczy się wolność i spokój ducha. Dziennikarka radiowa i telewizyjna Karolina Korwin-Piotrowska podejmuje próbę oceny pokolenia dzisiejszych trzydziestolatków.

Każdy rozmówca rozumie pojęcie sukcesu inaczej i każdy ma inną receptę na jego odniesienie. Wspólnym mianownikiem jest jednak miejsce i czas, w którym sukces jest osiągany. To wolna, kapitalistyczna Polska. "Prosta droga do sukcesu" to jedna z pierwszych pozycji próbujących podsumować model sukcesu w III RP, nie będący szybkim skokiem na wielką kasę, a spokojnym, zrównoważonym rozwojem.

"Prosta droga do sukcesu" to książka dla młodszego pokolenia, które dopiero rozpoczyna karierę i zadaje sobie pytanie: co dalej? Także dla tych, którzy sukces odnieśli i chcieliby porównać się z rówieśnikami.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: TELBIT
Rok wydania: 2006
ISBN: 83-88109-86-3
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: disappear
26 VII 2010 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają