Kup książkę [edytuj książkę]

Byłem żołnierzem u komunistów

Wspomnienia płk. dr. Feliksa Majewskiego zainteresują nie tylko miłośników najnowszej historii Polski. "To nie jest jedynie o wojsku - mówi autor. - To jest o moim życiu, o moich smutkach i radościach, klęskach i sukcesach, o dniu codziennym, o zdarzeniach licznych i osobliwych. To jest o miłości wzniosłej i prozaicznej. To jest o zdarzeniach, które przyniosła historia mojej ojczyzny.

W książce poznajemy losy autora począwszy od dzieciństwa przez lata dojrzewania, nauki i studiów oraz pracy w wojsku. Nie są to jednak tylko suche fakty, ale opowieść, w której praca splata się z życiem osobistym - niezmiernie barwnym, ciekawym, pełnym zarówno radosnych jak i smutnych wydarzeń.

Jednym z wielu ciekawych wątków są wydarzenia, które miały miejsce podczas pracy autora w Ministerstwie Obrony Narodowej. Feliks Majewski objął stanowisko na szczeblu centralnym mając zaledwie dwadzieścia cztery lata. Nie trudno się domyślić, że młody człowiek w tym wieku
nie ma odpowiedniego przygotowania teoretycznego, a tym bardziej praktycznego, do pełnienia tak odpowiedzialnej funkcji.

W książce nie zabrakło "mocnych" fragmentów, ciekawych i wciągających czytelnika historii, wielu anegdot oraz zaskakujących czasem, refleksji autora. Jest to lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy interesują się powojenną historią Polski, a szczególnie dla tych, którzy związani byli
poprzez swoją pracę zawodową z Wojskiem Polskim.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: TELBIT
Rok wydania: 2005
ISBN: 3-88109-60-X
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: disappear
26 VII 2010 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają