Kup książkę [edytuj książkę]

Czysta krew: Martwy aż do zmroku

Dzięki wynalezionej w japońskim laboratorium syntetycznej krwi oraz napojowi z jej ekstraktem o nazwie Tru: Blood, w ciągu zaledwie jednej nocy wampiry z legendarnych potworów przeistoczyły się w przykładnych obywateli. I chociaż ludzie nie figurują już w ich jadłospisie, społeczeństwo niepokoi się, co stanie się, gdy wampiry opuszczą mroczne kryjówki. Przywódcy religijni i polityczni na całym świecie wyrazili już na ten temat swoje zdanie i jedynie mieszkańcy Bon Temps, małego miasteczka w Luizjanie, nie mogą się zdecydować, co o tym naprawdę myśleć.
Miejscowa kelnerka, Sookie Stackhouse dobrze wie, jak wygląda życie na marginesie społeczeństwa. Jako osoba posiadająca wątpliwy dar słyszenia myśli innych ludzi, przychylnie patrzy na integrację społeczną wampirów, a w szczególności na pewnego przystojnego 173-latka, Billa Comptona. Niestety, seria tajemniczych wydarzeń, które towarzyszą pojawieniu się Billa w Bon Temps wystawi otwartość Sookie na ciężką próbę.
Powieść która stała się podstawą do głośnego serialu "Mroczna Krew" emitowanego od lutego 2009 na kanale HBO. Pięć miesięcy po amerykańskiej premierze nowy serial HBO "Czysta krew" (True Blood) zadebiutuje w Polsce. Twórcą serialu jest laureat Oscara Alan Ball, pomysłodawca kultowej produkcji "Sześć stóp pod ziemią". Serial zgromadził największą widownię spośród dotychczasowych produkcji HBO i otrzymał dwie nominacje do Złotych Globów. W rolach głównych występują laureatka Oscara, Anna Paquin i Stephen Moyer.

Seria Sookie Stackhouse:

1. Martwy aż do zmroku
2. U Martwych w Dallas
3. Klub Martwych
4. Martwy dla świata
5. Martwy jak zimny trup
6. Definitywnie martwy
7. Martwi wszyscy razem
8. Gorzej niż martwy
9. Martwy i nieobecny
10. Martwy w rodzinie
11. Martwy wróg
12. Pułapka na martwego
13. Na zawsze martwy

Dodatki do serii:

1. Dotyk martwych

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"-Patrzyłeś, jak się rozbierałam ubiegłej nocy,ty...ty... przeklęty psie!"
Dodał: dzz14 Dodano: 02 I 2011 (ponad 9 lat temu)
+8 -2


"Świat wydał mi się nagle złym i strasznym miejscem, zamieszkanym przez same podejrzane istoty, wśród których wędrowałam niczym jagnię z dzwonkiem na szyi przez dolinę śmierci..."
Dodał: dona Dodano: 31 X 2011 (ponad 9 lat temu)
+8 -5


"- Muszę mieć trochę czasu.
- Aby...?
- Aby zdecydować, czy miłość warta jest cierpienia."
Dodał: annie28 Dodano: 28 IV 2014 (ponad 6 lat temu)
+1 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Mój chłopak natknął się na tę książkę już dawno temu będąc na wakacjach. Z powodu brzydkiej pogody, postanowił kupić parę tomików z namiotowych kiermaszy aby zabić nudę ciągłego siedzenia w domu. Kiedy o "Zmierzchu" dopiero miało być głośno pożyczył...
Dodano: 15 VIII 2009, 13:43:33 (ponad 11 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 29 V 2014, 23:51:49 (ponad 6 lat temu)
+1 0
Mam mieszane uczucia. Po pierwsze natknęłam się na tę książkę po telewizyjnej adaptacji i cóż - muszę przyznać, że wersja telewizyjna jest znacznie lepsza. Tutaj trochę na minus książki wpływa styl, wydaje się bardzo ubogi i skąpy w opisie świata przedstawionego, miejscami wręcz płytki. Aczkolwiek książkę się czyta jednym tchem, jest lekka i zachęca do dalszego czytania.
Oceniam książkę na: 3.5
Dodano: 26 VI 2014, 13:28:29 (ponad 6 lat temu)
0 0
Kiedy tylko przeczytałam kilka pierwszych stron powieści od raz nie spodobał mi się styl pisania autorki, miałam wrażenie, że jest infantylny i taki pośpieszny, w ogóle miałam wrażenie, jakby cała powieść pisana była w pośpiechu. Co do bohaterów - oczywiście piękna Sookie i przystojny wampir. Główna bohaterka dziecinna i naiwna. Czyli postacie takie, jak zawsze w tym gatunku, a miałam nadzieję, że będzie inaczej. Co do pomysłu z ujawnieniem wampirów i wirusem to całkiem fajny, ale niezaskakujący. Wątek morderstwa ciekawy, jak i ostateczna rozgrywka. Tylko za to te 3 gwiazdki. Reszta jest przewidywalna, nudna i nie wnosi niczego nowego. Nie polecam.
Oceniam książkę na: 2.5
Dodano: 16 VII 2012, 19:49:37 (ponad 8 lat temu)
0 0
Książka dość ciekawa . Wciągnęłam się na tyle, że drugą część przeczytałam .. też polecam
Jak będzie z trzecią .. się zobaczy ^^
Oceniam książkę na: 5.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Rok wydania: 2004
ISBN: 8372986037
Ocena: 4.64
Liczba głosów: 158
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Yuhas
02 V 2009 (ponad 11 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają