Kup książkę [edytuj książkę]

Zapiski na pudełku od zapałek

Umberto Eco, znany polskiemu czytelnikowi głównie jako autor światowego bestsellera "Imię róży" (1987), to nie tylko uczony profesor i genialny powieściopisarz. To również mieszkaniec cywilizacji: konsument kultury masowej, petent w urzędach, pasażer w pociągach i gość w hotelach.

"Zapiski na pudełku od zapałek" to wybór felietonów pisanych przez niego w latach 80. i 90. w mediolańskim "L'Espresso", to błyskotliwe i pełne finezyjnego dowcipu vademecum współczesnego człowieka.

Obdarzony umiejętnością ironicznej syntezy, przewrotnie acz prawdziwie pokazuje Eco rzeczywistość, ujawniając rządzące nią, często absurdalne, często jedynie komiczne mechanizmy.

"Zapiski na pudełku od zapałek" to lektura lekka i zabawna, ale również skłaniająca do refleksji nad światem, w którym przyszło nam żyć.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Stosunek heteroseksualny to najkrótsza droga do śmierci; przecież nawet dziecko wie, że ma on na celu prokreację, a im więcej ludzi się rodzi, tym więcej umiera."
Dodał: Jagiel Dodano: 03 V 2009 (ponad 11 lat temu)
+4 0


"Cierpię na zaburzenia wątrobowe, kwaśność moczu, nieżyt nosa, nieżyt żołądka, kolano praczki, łokieć tenisisty, awitaminozę, bóle w stawach i mięśniach, łuskowatość palucha u nogi, egzemę alergiczną i być może nawet trąd. Na szczęście uchroniłem się od hipochondrii."
Dodał: savor Dodano: 17 V 2009 (ponad 11 lat temu)
+3 0


"Człowiek możny to taki, który nie musi rozmawiać z każdym, kto zadzwoni, a nawet - jak zwykło się mawiać - jest niedostępny."
Dodał: savor Dodano: 17 V 2009 (ponad 11 lat temu)
+2 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Historia i Sztuka
Rok wydania: 1993
ISBN: 8385468137
Ocena: 4.83
Liczba głosów: 9
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Jagiel
02 V 2009 (ponad 11 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają