Czas pogardy-tom drugi sagi o wiedźminie. Nastał czas pogardy, czas miecza i topora, czas wilczej zamieci. Wśród wojennej zawieruchy znaleźli się Geralt, Yennefer i Ciri, ale każde z nich gdzie indziej. Ciri czuje się porzucona, zapomniana, musi sama borykać się z trudami wędrówki przez obcy kraj, w którym się znalazła. Czy wiedźmin, który szuka, odnajdzie swoje Przeznaczenie?
"Wiedźmin, wpatrzony w obrus, zasłonił głupią minę krewetką i lisciem sałaty , niesłychanie rad z faktu, że mutacja naczyń krwionosnych uniemożliwia mu rumienienie się."
"Przeprasza ją za to, czego kiedyś nie rozumiał, za to, czego nie chciał rozumieć (...) Przeprasza za to, co zrozumiał dopiero teraz (...) Za to, co chciałby zrozumieć, ale lęka się, że nie zdąży... I za to, czego nigdy nie zrozumie."
Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo: