Kup książkę [edytuj książkę]

Zguba smoków

Kiedy Czarny Smok zaczął nękać Głębię Ylferdun, młody Gareth wyruszył w odległe Zimowe Krainy, żeby odszukać Johna Aversina, Zgubę Smoków - jedynego żyjącego człowieka, któremu udało się zabić smoka. W zamian za obietnicę króla, iż udzieli pomocy Zimowym Krainom, Aversin zgodził się ponownie dokonać prawie niemożliwego czynu. W drogę udała się także Jenny Waynest, niedouczona czarodziejka i matka synów Aversina.
Na pogrążonym w dekadencji dworze nic nie działo się zgodnie z oczekiwaniami. Krajowi zagroziła rebelia. Zyerne, czarodziejka dysponująca nieograniczoną z pozoru mocą, opętała króla złym czarem i dlatego nie chciał się spotkać z podróżnikami. Tymczasem smok pożerał kolejnych rycerzy, którzy odważyli się rzucić mu wyzwanie.
Ostatecznie Aversin, Jenny i Gareth musieli potajemnie opuścić pałac, aby stawić czoło Morkelebowi, największemu i najmądrzejszemu ze smoków. Był to jednak dopiero początek niebezpieczeństw, które na nich czyhały.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Rok wydania: 1999
ISBN: 83-7150-472-1
Ocena: 4
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: aserafin84
17 VII 2010 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają