Kup książkę [edytuj książkę]

Inwestowanie na giełdzie. Zasada nr 1

INWESTOWANIE NA GIEŁDZIE
Jak powiedziałby ci znany inwestor, Warren Buffett, Zasada nr 1 brzmi: Nie trać pieniędzy. Dzięki intrygującemu procesowi, który wyjaśnię ci w tej książce, nietracenie pieniędzy prowadzi do zarobienia większych pieniędzy, niż sobie kiedykolwiek wyobrażałeś. Sprowadza się to do kupowania akcji firm tylko wtedy, gdy zarówno liczby, jak i aktywa niematerialne są po twojej stronie. Jeśli brzmi to za dobrze, żeby mogło być prawdziwe, to tylko dlatego, że sposób myślenia, który ci przybliżę, nie prowadzi do ryzykownych zgadywanek, tylko do pewności. Uwierz mi, gdyby było w tym cokolwiek, co wymaga jakiegoś szczególnego geniuszu, wciąż byłbym przewodnikiem podczas spływów pontonowych, który przez większość roku żyje z zasiłku.
Zanim zostałem „Philem Townem, nauczycielem zasad inwestowania dla ponad pięciuset tysięcy osób rocznie”, byłem kimś takim jak ty – kimś, kto uważa, że indywidualne inwestowanie w akcje jest o wiele za trudne, by móc to robić i odnosić w tym sukcesy. Jako facet, który ledwie zarabia na życie pracując jako instruktor-przewodnik podczas spływów pontonowych, uważałem, że cały ten proces jest bardzo skomplikowany i byłem przekonany, że aby robić to właściwie, trzeba zająć się tym na pełny etat. A mnie bardziej interesowała zabawa na pełny etat.
A więc bardziej kusiło mnie, żeby zrobić coś, co ty prawdopodobnie teraz robisz: wynająć jakiegoś menedżera funduszy wzajemnych, żeby to on się martwił o pomnożenie moich oszczędności. Taka decyzja może jednak pewnego dnia postawić cię w wyjątkowo kiepskiej sytuacji.
Na szczęście poznałem Zasadę nr 1.

W tej książce pokażę ci, jak z tysiąca dolarów zrobiłem milion dolarów w ciągu zaledwie pięciu lat, a potem zarobiłem jeszcze wiele kolejnych milionów. Zacząłem inwestować jako człowiek, który nie był zbyt dobry z matematyki, nie miał żadnej dodatkowej gotówki i chciał żyć – a nie mieć codziennie trzy godziny dodatkowej pracy.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: MT Biznes
Rok wydania: 2007
ISBN: 978-83-88970-38-2
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: ticket
17 VII 2010 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają