Kup książkę [edytuj książkę]

Miasto dusz

Dzięki "Kodeksowi praskiemu", tajemniczej księdze sprzed wieków, ludzie opanowali technikę wydalania dusz. Ciała uciekają z miejsc zbrodni, aby prowadzić psychofizyczne życie. Zjawisku stara się zapobiec specjalna policja do walki z przestępczością eschatologiczną. Młody funkcjonariusz, brat Tymoteusz, zaczyna mieć dziwne sny - nie pamięta własnej przeszłości, nie zna nazwy miasta, w którym żyje. Pewnego dnia otrzymuje zadanie przeniknięcia w szeregi bezdusznych. Wtedy świat zaczyna się komplikować, podziały przestają być zrozumiałe - a wszystko zmierza do kulminacji: Nocy Wolności zwanej też Bitwą o Dusze. Dopiero wtedy spadną wszystkie maski.

Czymże jest, a może czym nie jest dusza według Szydy? Umową z Bogiem, spisaną i opieczętowaną? Znamieniem, które można usunąć jak niemodny tatuaż? Intrygujące pytania nasuwają się po lekturze tej ciekawej książki.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"„Wiesz jutro możemy iść gdzie indziej. Knajpa nazywa się Śniadanie na Trawie, jest niedaleko. - Chcesz tam pić śniadanie? - Raczej Palić. W każdym razie: lepsze śniadanie na trawie, niż trawa na śniadanie”"
Dodał: Zaaraza Dodano: 12 VIII 2012 (ponad 6 lat temu)
0 0


"„Każde przeznaczenie jakiekolwiek długie i skomplikowane by było, składa się tak naprawdę z jednego tylko momentu: z chwili, gdy człowiek dowiaduje się raz na zawsze kim jest.”"
Dodał: Zaaraza Dodano: 12 VIII 2012 (ponad 6 lat temu)
0 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 12 VIII 2012, 15:03:36 (ponad 6 lat temu)
0 0
Książka mnie zaciekawiła, potem wciągnęła już całkowicie.
Fabuła jest bardzo zaskakująca.
Niekiedy książka wymaga uwagi, szczególnie kiedy autor zaczyna balansować na granicy jawy a snu.
Zaletą książki są też zagadnienie, które serwuje nam autor szczególnie duszy. Zmuszają do zastanowienia się nad naszym stosunkiem do tego i w co my wierzymy.
Książka warta uwagi
Oceniam książkę na: 4.5

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Rok wydania: 2008
ISBN: 978-83-7506-186-4
Ocena: 3.25
Liczba głosów: 2
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Goyathlay
16 VII 2010 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają