Kup książkę [edytuj książkę]

Zapomniany język. Wstęp do rozumienia snów, baśni i mitów

Jedna z najważniejszych książek Ericha Fromma (1900-80) amerykańskiego psychologa i filozofa pochodzenia niemieckiego, uznawanego za jednego z najwybitniejszych humanistów XX wieku, twórcy psychoanalizy humanistycznej. Jak pisze M. Chałubiński Fromm cele swojej humanistyki nazywa „leczeniem duszy” wpisując tym samym własną twórczość tradycje uprawiania filozofii społecznej. Od poglądów wyznawanych przez większość naukowców odróżnia Fromma nie tylko pojmowanie celów humanistyki, ale także przekonanie o istnieniu wyższych instancji poznawczych niż nauka. Czyż przecież mit, baśń, sen mogą być analizowane wyłącznie w kategoriach naukowych, behawioralnych? Nie mogą odpowiada Fromm, ale pozostaje przy tym naukowcem, którego tez nie sposób ignorować...
[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Nikomu nie zaleca się, by rzucił swą pracę i poszedł spać, zwłaszcza zaś by miał sny. Ale ponieważ ciało nie może wytrzymać długiego nocnego czuwania, to te chwile, które natura przeznacza dla nas na odpoczynek, przynoszą nam wraz ze snem rzecz dodatkową, cenniejszą niż sam sen: ta naturalna konieczność staje się źródłem przyjemności i nie śpimy po prostu, żeby żyć, lecz by nauczyć się żyć dobrze..."
Dodał: edziulka Dodano: 31 VII 2010 (ponad 8 lat temu)
+1 0


"Jeśli jest prawdą, że zdolność do zdziwienia jest początkiem mądrości, to prawda ta stanowi smutny komentarz do mądrości współczesnego człowieka."
Dodał: edziulka Dodano: 08 XI 2013 (ponad 5 lat temu)
0 0


"Zaiste, w naszych snach jesteśmy stworzycielami świata, w którym czas i przestrzeń, ograniczające wszelką aktywność naszego ciała, nie mają władzy."
Dodał: edziulka Dodano: 08 XI 2013 (ponad 5 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: vis-a-vis Etiuda
Rok wydania: 2009
ISBN: 978-83-615-1622-4
Ocena: 4.66
Liczba głosów: 3
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: edziulka
13 VII 2010 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają