Kup książkę [edytuj książkę]

Największe podboje i wyprawy świata

Historia odkryć i podbojów jest nierozłącznie związana z dziejami ludzkości. Człowiek od wieków interesował się otaczającym go światem i poszukiwał dla siebie nowych terenów ekspansji, której zasięg zmieniał się wraz z rozwojem możliwości technicznych. Gdy Marco Polo w XIII w. wyruszył z Wenecji do Chin, potrzebował kilku lat, by dotrzeć do celu, a był to tylko jeden z etapów jego podróży. Przez ponad dwadzieścia lat nie wiedziano o jego wyczynach, a w rodzinnym mieście uznano go za zaginionego. W 1969 r. Neil Armstrong, aby stanąć na Księżycu, w ciągu zaledwie kilku dni pokonał wraz z kolegami z załogi blisko 400 tysięcy kilometrów w kosmosie, a jego kroki śledziły przed telewizorami miliony ludzi na całym świecie podczas bezpośredniej relacji.
Największe podboje i wyprawy świata ukazują, jak dzięki precyzyjnym planom, ludzkiej determinacji i odrobinie szczęścia odkrywano kolejne tajemnice nieznanych krain, jak triumfy splatały się z porażkami, sukcesy zostały okupione ogromnym wysiłkiem i mnóstwem wyrzeczeń, a za niepowodzeniami nierzadko kryły się ludzkie dramaty. Zawarte w książce opisy dokonań i przeżyć bohaterów, dzięki którym z map znikały kolejne białe plamy, pozwalają lepiej poznać naturę człowieka. Żywa narracja, zwięzłe przedstawienie faktów, dokładne mapy, piękne fotografie i ilustracje przenoszą nas w świat niezwykłych przygód i emocji, jakie towarzyszyły odkrywcom od czasów najdawniejszych aż po współczesne.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Elipsa
Rok wydania: 2008
ISBN: 978-83-245-9547-1
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Goyathlay
09 VII 2010 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają