[dodaj komentarz]

Komentarze do książki Gone - Zniknęli. Faza czwarta: Plaga

Dodano: 03 VII 2015, 17:53:52 (ponad 5 lat temu)
0 0
Coraz gorzej, panie Grant i drodzy Czytelnicy.
Niestety, ale powieści zmierzają w stronę pewnego absurdu i obezwładniającej nudy. Nic ciekawego się nie dzieje, czyta się sucho i bez emocji.
W czwartej części cyklu, oczywiście, dzieje się coś nowego. Jednak dla mnie niektóre wątki były już absurdalne. Trochę będę zdradzać z fabuły, więc wybaczcie.
Po pierwsze dziwne, praktycznie nie do pokonanie potworki w końcu znikają. Już nie chcę zdradzać jak, ale mam wrażenie, jakby autor je wymyślił, a potem nie za bardzo wiedział, co z tym tematem zrobić i skończyło się to, jak skończyło.
Po drugie "operacja" jednej z bohaterek. Naprawdę? Pytałam samą siebie. Mimo całej mocy Lany, całego założenia ETAPU, całej koncepcji gatunku (gdzie praktycznie wszystko może się zdarzyć) to jest naciągane, niewiarygodne i niedorzeczne.
Słabo wyszło ta część. Jestem bardzo rozczarowano, bo mimo że pozostałe części nie były ambitnie napisane i czasem bardzo przynudzały, to i tak mnie zaciekawiły. Teraz? Dla mnie porażka.
Oceniam książkę na: 2.0
Wszystkich komentarzy: 1

Komentarze użytkowników Facebooka

Informacje

Tutaj wyrazisz swoją opinię, która może zachęcić innych do przeczytania tej książki.

W komentarzach nie wolno zadawać pytań. Służą do tego tematy dyskusji. Niezastosowanie się będzie skutowało usunięciem komentarza.