Kup książkę [edytuj książkę]

Bękart z Karoliny

Wzruszająca, niepokojąca i bolesna opowieść o przemocy rodzinnej i molestowaniu dziecka. W znakomity sposób ujęty temat rodziny i jej głębokiego znaczenia, z ogromną przenikliwością i wrażliwością przedstawiona psychika dręczonego dziecka.

Ruth Anne Boatwright, zwana Kostką, wychowuje się bez ojca. Jest naznaczona piętnem nieślubnego dziecka. Po tragicznej stracie ukochanego mężczyzny, jej matka nie potrafi ułożyć sobie życia. Pewnego dnia poznaje pozornie cichego i łagodnego Glena, z którym wiąże nadzieje na przyszłość. Nie zdaje sobie sprawy, że dla Kostki to początek koszmaru, którego nie zapomni do końca życia.

Bękart z Karoliny autorstwa Dorothy Allison to opowieść oparta na faktach autobiograficznych. Ten przejmujący dramat rodzinny został ukazany z punktu widzenia dręczonej fizycznie i psychicznie dziewczynki. O swoim gorzkim życiu opowiada wzruszająco, bez upiększeń i rozczulania się nad sobą, łącząc nieliczne pogodne chwile z tragicznymi. Powieść cieszy się uznaniem krytyków i czytelników. Na jej podstawie zrealizowano film w reżyserii Anjeliki Huston, który wyróżniono nagrodą Emmy i festiwalu w Cannes.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: G plus J
Rok wydania: 2007
ISBN: 978-83-60376-28-7
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: fervently
06 VII 2010 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają