Kup książkę [edytuj książkę]

Kasta Metabaronow - tom 3 Pradziad Aghnar

Tonto i Lothar wciąż czekają na powrót swojego pana Metabarona. W chwili zwątpienia w niezwyciężoność swojego pana Lothar aktywuje jego bioelektrogram-wirtualną wersję Metabarona, która przecina metabunkier na pół. Aby uchronić bukier przez zniszczeniem roboty dokonują koniecznych napraw spajających przepołowiony metabunkier w jedno, po czym Tonto wznawia swoją opowieść...

Zgodnie z umową, jaką Honorata zawarła z Shabda-Ud, mniszki-dziwki pojawiają się na Okharze na pokładzie cetacyborga aby zobaczyć androgyna, którego miała wydać na świat Honorata. Nie wiedzą, że Aghnar jest normalnym chłopcem (co prawda z metalowymi protezami zastępującymi stopy), o którego życie drżą jego rodzice. Aghnar staje przed mniszkami, które, gdy chcą sprawdzić jego rzekomą hermafrodytyczność, atakuje. Wykorzystując swoją zdolność latania zabija dwie z nich, a wraz z pomocą matki mentalnie unicestwia trzecią. Othon na pokładzie metarakiety wyrusza aby zniszczyć orbitującego nad Okharem cetacyborga - tajną broń Shabda-Ud. Gigantyczny pół-zwierz, pół-maszyna wydaje się nie do pokonania. Othon chwyta się metody wirusa-daje się połknąć cetacyborgowi, po czym, znajdując się w jego wnętrzu, niszczy serwomózg potwora.
Potężna eksplozja rozlega się nad Okharem...
Othon wraca do swojej fortecy, ale jego płuca są zniszczone kwasowymi wydzielinami wnętrza cetacyborga, a w dodatku zakon Shabda-Ud w każdej chwili może pojawić się nad Okharem. Othon z rodziną decyduję się w właśnie ukończonym metabunkrze tymczasowo uciec na planetę Tierra 2014. Okazuje się, że Honorata nie poleci z nim i Aghnarem-mniszki poinformowały ją, że jej mechaniczne serce to bomba mikro-h, która wkrótce eksploduje. Następuje smutne pożeganie... Othon i Aghnar z pokładu metabunkra obserwują eksplozję serca Honoraty i poprzysięgają sobie pomścić ją unicestwiając zakon Shabda-Ud.
Metabunkier ląduje na błotnisto-kamiennej, niegościnnej powierzchni Tierry 2014, a Othon wysyła w przestrzeń kosmiczną igły szpiegowskie, które w przeciagu 10 lat mają ustalić na której planecie ukrywają się mniszki-dziwki. Sam Othon, coraz bardziej trapiony ranami poniesionymi w ataku na cetacyborga, decyduje się w ostatecznym teście sprawdzić czy jego syn będzie sam w stanie stawić czoła potędze Shabda-Ud. Test będzie skończony gdy zginie ojciec lub syn...
Aghnar mentalnie paraliżuje ojca, ale ten wyjawia mu, że jego ciało naszpikowane jest minibombami. Chłopak przebija więc jedyne miejsce wolne od bomb - mózg ojca... Od tej chwili samotny młody metabaron rozpoczyna przygotowania do swojej zemsty, a pierwsze co robi to przeszczepia z ciała ojca do swojego minibomby... Po 10 latach, osiemnastoletni Aghnar odbiera sygnał od jednej z szpiegowskich igieł wysłanych przez ojca.


Rok wydania oryginału: 1995

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2003
ISBN: 83-237-9622-X
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Viena
06 VII 2010 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają