Kup książkę [edytuj książkę]

Sekrety

Wzruszająca powieść Jacqueline Wilson, autorki Malowanej mamy, nagrodzonej Guardian Children's Fiction Award, Podwójnej roli, Dziewczyny z walizkami. Książka o przyjaźni rozpoczynającej się w niezwykły sposób i łączącej zupełnie odmienne osoby. Napisana w dowcipnym stylu, porusza problemy, z którymi boryka się wielu młodych ludzi, dlatego z łatwością odnajdujemy w niej samego siebie. Bohaterki to dwie dziewczyny – India i Teodora. Pierwsza z nich, wraz z mamą i roztargnionym tatą mieszka w pięknym domu. Zainspirowana przez swoją ulubioną pisarkę Annę Frank, zaczyna prowadzić pamiętnik, w którym zapisuje różnorakie sekrety, swoje i domowników. Teodora mieszka razem z babcią w bloku. Boi się powrotu do domu, do matki, a przede wszystkim brutalnego ojczyma. W Kompendium Tortur dla Terry'ego Zatwierdzonego do Użytku Ogólnego spisuje pomysły, jak go ukarać. Spotkanie dziewczynek staje się początkiem ich wielkiej przyjaźni. Kiedy Teodora musi uciec z domu, India wpada na pomysł, gdzie ją ukryć. Ten sekret jeszcze bardziej zbliża je do siebie.

Obudziłam sie dzisiaj wcześnie rano i siedząc na łóżku po turecku uzupełniałam mój dziennik. Za każdym razem, kiedy zapisywałam w nim imię mojej przyjaciółki Teosi, kaligrafowałam je ozdobnymi literami z mnóstwem zakrętasów i zakreślałam złotym cienkopisem, aż strona po stronie rozjaśniały się blaskiem. Wreszcie uświadomiłam sobie, że konam z głodu... (s. 102)

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Media Rodzina
Rok wydania: 2005
ISBN: -
Ocena: 4.33
Liczba głosów: 3
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: gosiaq143
05 VII 2010 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają