Kup książkę [edytuj książkę]

Igrzyska śmierci

Info

tytuł oryginalny: The Hunger Games

Opis

Na ruinach dawnej Ameryki Północnej rozciąga się państwo Panem, z imponującym Kapitolem otoczonym przez dwanaście dystryktów. Okrutne władze stolicy zmuszają podległe sobie rejony do składania upiornej daniny. Raz w roku każdy dystrykt musi dostarczyć chłopca i dziewczynę między dwunastym a osiemnastym rokiem życia, by wzięli udział w Głodowych Igrzyskach, turnieju na śmierć i życie, transmitowanym na żywo przez telewizję. Bohaterką, a jednocześnie narratorką książki jest szesnastoletnia Katniss Everdeen, która mieszka z matką i młodszą siostrą w jednym z najbiedniejszych dystryktów nowego państwa. Katniss po śmierci ojca jest głową rodziny - musi troszczyć się o młodszą siostrę i chorą matkę, a jest to prawdziwa walka o przetrwanie...

Z serii The Hunger Games:

1. Igrzyska Śmierci
2. W Pierścieniu Ognia
3. Kosogłos

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Chwytam jego rękę i ściskam ją mocno, przygotowując się na spotkanie z kamerami.
Boję się chwili, w której będę musiała ją puścić..."
Dodał: Goyathlay Dodano: 25 V 2011 (ponad 5 lat temu)
+45 -5


"Niszczenie jest znacznie łatwiejsze od tworzenia"
Dodał: Alia Dodano: 15 II 2013 (ponad 3 lat temu)
+33 -1


"Niektóre drogi trzeba pokonywać samotnie"
Dodał: Alia Dodano: 15 II 2013 (ponad 3 lat temu)
+28 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Czy ktoś z was natknął sie na jakieś wywiady z autorką? Zależałoby mi na tym by były w wersji pisanej. Sama znalazłam jedynie video z jej wywiadem ;)
Dodano: 09 IV 2013, 18:03:46 (ponad 3 lat temu)
Oglądałam ostatnio film ' Igrzyska Śmierci' i zastanawiam się nad przeczytaniem książki. Czy bardzo różni się od filmu?? Waham się, dlatego, że nie chce po raz kolejny poznawać takiej samej historii. Jedna z natury wiem, że niektóre ekranizacje bardz...
Dodano: 12 VIII 2012, 13:59:24 (ponad 3 lat temu)
Najbardziej chyba urzekła mnie pierwsza część. Jednakże drugą byłam wprost zachwycona dzięki zwrotowi akcji, którym książka po prostu mnie zamurowała. Trzecia część chyba jednak najbardziej mi się podobała za wspaniałe zakończenie. A jak jest u Was?
Dodano: 15 VI 2012, 18:29:47 (ponad 3 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 15 VI 2012, 18:17:56 (ponad 3 lat temu)
+5 0
Świetna książka. Naprawdę mi się podobała. Jedna z lepszych jakie ostatnio czytałam. Wciągnęła mnie od pierwszej strony. Polecam także film. Jest równie wspaniały
Oceniam książkę na: 6.0
Dodano: 11 VIII 2012, 21:46:21 (ponad 3 lat temu)
+3 0
Igrzyska śmierci" bardzo mnie wciągnęły. A już dawno zapomniałam jak to jest, głównie przez zmęczenie i naukę. Ale tu nie ważne było moje zmęczenie i nie ważne było, że musiałam się uczyć na sprawdzian. Nie mogłam się oderwać i już. Akcja na pewno nie zwalnia, a rozkręca się na maksa, kiedy rozpoczynają się 74 Igrzyska Głodowe.

Fabuła zresztą wzbogacona jest w wiele różnych sytuacji. Począwszy od krwawych, przerażających skończywszy na zabawnych. Dodatkowo niektóre fragmentu mogą wzruszyć czytelnika.

Bardzo polubiłam główną bohaterkę, a zarazem narratorkę. Podziwiam jej upór, to jak sobie świetnie radzi w życiu, za odwagę z jaką sprzeciwia się światu, w jakim żyje. I choć czasami zachowuje się emocjonalnie, to potrafi też zachować się racjonalnie, co udowadnia pod koniec powieści. Zresztą Katniss zdobywa serca czytelników, kiedy ratuje życie swojej siostry.

Początkowo przeszkadzało mi prowadzenie narracji w czasie teraźniejszym. Ale chyba jedynie z przyzwyczajenia, gdyż większość książek pisana jest w czasie przeszłym. Nie mniej pisanie w czasie teraźniejszym nadaje dynamiczności

Dopowiem jeszcze o całej idei przyszłego świata, cel Igrzysk Głodowych, krwawo stłumione bunty, walka o przetrwanie. Jakże ten świat jest podobny do współczesnego. Niestety.

Gorąco polecam każdemu. Powieść warta czasu. Ostrzegam książka uzależnia. A co najważniejsze- czegoś też uczy, a przynajmniej daje pole do przemyśleń nas światem i systemem.
Oceniam książkę na: 5.5
Dodano: 22 IV 2014, 20:33:49 (rok temu)
0 0
Wspaniała książka, naprawdę łatwo się wciągnąć.
Ja miałam utrudnione zadanie jeśli chodzi o bohaterów, bo przed przeczytaniem oglądałam film i teraz wiem jak bardzo źle wybrali Katniss.
Samą trylogię przeczytałam w ciągu kilku dni i sama nie wiem która część była lepsza
W książce oczywiście było łatwiej rozpoznawać postacie i mogłam także dowiedzieć się, że na początku miłość Katniss do Peety była udawana, bo w filmie nie było to tak dobrze przedstawione.
Także ogladając film nie rozumiałam paru spraw, które podczas czytania same się rozwiązały
Moim zdaniem łatwo i szybko czyta sie trylogię Suzanne Collins z powodu tego, że prawie wcale nie ma w książce opisów, co dla mnie jest miłe, bo nigdy nie lubiłam jak ktoś się za bardzo rozpisywał. Po prostu pomijałam to lub zaczynałam ziewać.
A sama autorka stosowała podczas pisania bardzo dobra strategię. Powodowała, że akcja pięła sie w górę; tutaj zabójstwo, cośtam, strach etc. a potem nagle spadek akcji, chociaż nie jakiś wielki ale zauważalny, a na końcu emocjonujący finał
Ksiażka wspaniała i naprawdę każdemu polecam.
Po przeczytaniu książki trzeba stwierdzić, że film nie jest zrobiony tak dobrze jak się na początku wydawało. Może dlatego, że wszystkiego jest za mało? Za mało szcegółów? Emocji? Nie wiem, ale przecież jest ograniczenie minut więc czego się spodziewać
Ach, gdyby to była lektura szkolna... Może to by otworzyło oczy trochę ludzkości. Może by się pojawiły jakieś refleksje, choć nie jestem pewna. Tutaj jest pokazane okrucieństwo całego świata szczególnie w ostatniej części.

Wspaniała ksiażka. ♥
Oceniam książkę na: 5.5

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Media Rodzina
Rok wydania: 2009
ISBN: 9788372783578
Ocena: 5.47
Liczba głosów: 355
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: BARMAN2005
15 IV 2009 (ponad 7 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają