Kup książkę [edytuj książkę]

Niepokorna córka

Kiedy Xuan przyszła na świat, wezwano astrologa, by wyczytał w gwiazdach przyszłość dziecka. Horoskop przeraził matkę: to niemożliwe, żeby jej ukochaną córkę miało czekać pełne nieszczęść życie! Rodzice małej należeli bowiem do jednego z najbogatszych rodów w Wietnamie i mogli zapewnić swym dzieciom wszystko, co najlepsze. Dziewczynka otrzymała staranne wykształcenie, w ekskluzywnej szkole zwanej 'klasztorem ptaków' poznała kulturę Zachodu. A jednak astrolog się nie mylił. Xuan młodość spędziła w dżungli, w koszmarnych warunkach, na które sama się skazała, przystępując do komunistycznej partyzantki. Piękna dziewczyna doświadczyła grozy wojny, amerykańskich bombardowań i 40 lat rozstania z rodziną w wyniku podziału Wietnamu. A jednak nigdy się nie załamała. W wieku 55 lat udało się jej wyjechać na Zachód i rozpocząć nowe życie kobiety interesu.

Książka ukazuje do jakich poświęceń jest zdolny człowiek w imię idei. Krótko- roznosiła ulotki, produkowała bomby i pieniądze, 9 lat spędziła w dżungli wśród partyzantów, urodziła troje dzieci, wychowała je w nędzy, ukończyła medycynę. Wydaje się, że to niewiele? To bardzo wiele biorąc pod uwagę w jakich strasznych warunkach przyszło jej żyć.

Nie tylko w czasie okupacji była nieprzeciętną patriotką. W czasie pokoju także nie zapomniała, że Wietnam to jej ojczyzna. Realizowała filmy na temat kultury i sytuacji Wietnamu, a także stworzyła galerię malarstwa, by propagować malarstwo wietnamskie na świecie.

Książka ukazuje też ile Wietnam na przestrzeni dziejów wycierpiał. Do agresorów należeli między innymi Francuzi, Japończycy, Amerykanie.

A sama bohaterka Phuong to kobieta nietuzinkowa bez dwóch zdań. Kilkanaście zdjęć zmieszczonych w książce sprawia, że czyta się ją jeszcze fajniej, bo dociera do nas, że mamy do czynienia z autentycznymi losami.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Świat Książki
Rok wydania: -
ISBN: -
Ocena: 5.5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Molka
23 VI 2010 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają