Kup książkę [edytuj książkę]

Nieprzyjaciel

Chronologicznie najwcześniejsza, a ósma z serii, powieść o kultowym bohaterze Lee Childe’a, Jacku Reacherze, inteligentnym i zabójczo skutecznym majorze żandarmerii wojskowej. „Nieprzyjaciel” to swoisty prequel całego cyklu, książka w której autor odsłania kilka tajemnic z przeszłości Reachera, jednej z najciekawszych postaci współczesnej powieści sensacyjnej. Jest rok 1990, niedługo po upadku muru berlińskiego. Reacher wciąż jeszcze jest majorem żandarmerii i wierzy w szczytne cele US Army. W Sylwestra, przeniesiony ledwie dwa dni wcześniej z Panamy do Karoliny Północenej, Reacher dowiaduje się, że położonym niedaleko obskurnym hoteliku zmarł nagle dwugwiazdkowy generał. Kilka godzin później z rąk włamywaczy ginie jego żona, niedługo później na tamten świat przenoszą się pułkownik i sierżant sił specjalnych. Nowo mianowany zwierzchnik Reachera, pułkownik Willard kategorycznie zakazuje śledztwa. Jest ignorantem, czy spiskowcem? Major łamie rozkaz i trafia w sam środek intrygi. Wraz z czarnoskórą porucznik Summer stara rozwikłać zagadkę i odnaleźć teczkę generała, zawierającą tajemnicze materiały na temat sił pancernych. Akcję przerywa mu nagły telefon – matka Reachera jest ciężko chora, a on musi porzucić sprawę i udać się do Francji...


Z cyklu Jack Reacher:

1. Poziom śmierci
2. Umrzeć próbując
3. Wróg bez twarzy
4. Podejrzany
5. Echo w płomieniach
6. Bez pudła
7. Siła perswazji
8. Nieprzyjaciel
9. Jednym strzałem
10. Bez litości
11. Elita zabójców
12. Nic do stracenia
13. Jutro możesz zniknąć
14. 61 godzin
15. Czasami warto umrzeć
16. Ostatnia sprawa
17. Poszukiwany
18. Nigdy nie wracaj
19. Sprawa osobista
20. Zmuś mnie
21. Sto milionów dolarów
22. Nocna runda
23. Czas przeszły

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"(...) Gdzie pan jest?
-Powiedz mu, ze ktoś rzucił opakowanie po gumie do żucia na rabatkę przed biurem dowódcy bazy. Powidz, ze nie mogę pozwolić, aby wojskowe nieruchomości były tak traktowane. Powiedz ze od świtu jestem na tropie sprawcy."
Dodał: kamila Dodano: 24 III 2013 (ponad 7 lat temu)
0 0


"Prawie milion ludzi w armii, budżet wynoszący setki miliardów dolarów, a w końcu wszystko sprowadzało się do tego, kto kogo lubi."
Dodał: kamila Dodano: 24 III 2013 (ponad 7 lat temu)
0 0


"Nigdy nie ufaj broni, której osobiście nie sprawdziłeś."
Dodał: kamila Dodano: 24 III 2013 (ponad 7 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 16 XI 2014, 19:51:08 (ponad 5 lat temu)
0 0
"Nieprzyjaciel" to powieść dobra, zresztą lubię powieści z tym bohaterem i już. Główny wątek zabójstw i spisków w wojsku była fajnie przedstawiony, ale temat dla mnie mało porywający. Czytałam ją dość mozolnie, bo niektóre fragmenty mnie zniechęcały, jak na przykład opisy procedur wojskowych. Był Jack Reacher, były zabójstwa, bójki, śledztwo, dziewczyna i akcja. Wszystko, czego potrzeba do sukcesu Lee Childa. Nie porwała mnie tak bardzo, jak inne, ale nie żałuje, że ją przeczytałam. Polecam fanom
Oceniam książkę na: 4.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Albatros
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-7659-195-7
Ocena: 4.33
Liczba głosów: 3
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: annie28
21 VI 2010 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają