Kup książkę [edytuj książkę]

Pierwsza ziemska cywilizacja

Neolityczni budowniczowie megalitów z Wysp Brytyjskich używali jednostki długości, która była określona do jednej dziesięciotysięcznej milimetra. Ta jednostka ma fundamentalne znaczenie dla ruchów Słońca, Księżyca i Ziemi. Funt i kwarta wywodzą się z tej prehistorycznej jednostki długości. Metry, kilogramy i litry były używane już ponad 4000 lat wcześniej, zanim ?wynaleźli? je Francuzi w XVIII wieku. Podział doby na godziny, minuty i sekundy został opracowany ponad 2000 lat przed Chrystusem na podstawie ruchów Księżyca. Wszystkie prehistoryczne jednostki miar łączą się w jeden wielki system.

Znani badacze zagadek przeszłości - Christopher Knight i Alan Butler, autorzy publikacji poświęconych historii, astronomii i astrologii - rozwiązują tajemnicę"jarda megalitycznego", prehistorycznej jednostki miary używanej przez naszych przodków w różnych częściach świata. A w konsekwencji odkrywają zadziwiające świadectwa istnienia nieznanej, wysoko rozwiniętej kultury, prekursorki najstarszych cywilizacji, wcześniejszej niż starożytny Egipt - pierwszej ziemskiej cywilizacji. Przełomowe ustalenia autorów i ujawnione przez nich rewelacje odsłaniają nową kartę w dziejach ludzkości, ostateczny dowód, że cywilizacja na naszej planecie jest o tysiące lat starsza niż twierdzi nauka.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Amber
Rok wydania: 2006
ISBN: 83-241-2721-6
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Goyathlay
18 VI 2010 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają