Kup książkę [edytuj książkę]

Nawiedzona

Emily Todd, wściekła na narzeczonego, który zawiódł ją w bardzo ważnej dla niej chwili, w niecodziennych okolicznościach spotyka tajemniczego mężczyznę. Wszystko w nim jest dziwne, więc kiedy się podaje za jej anioła stróża, Emily jest przekonana, że ma przed sobą szaleńca. A jednak, narażając się na to, że jej życiowe plany wezmą w łeb, decyduje się na niebiańskie przeżycia w ramionach nieznajomego.
"Nawiedzona" to trzecia powieść Jude Deveraux, jaką przeczytałam i w ogólnych ramach bardzo stereotypowa dla tej autorki, a mianowicie główna bohaterka, uwikłana w związek z nieodpowiednim, egoistycznym mężczyzną, nagle wpada w wir absurdalnych, niesamowitych wydarzeń, których centrum stanowi tajemniczy mężczyzna, któremu koniecznie należy pomóc. W tej powieści Emily, bohaterka oczywiście o nieskalanej duszy, poznaje swojego anioła stróża, którego potrąca samochodem, a to dopiero początek; w dalszej części ścigają ją agenci FBI, żona umarlaka, żądni majątku krewni, a nie wspomniałam jeszcze o duchach i leśnych duszkach. Można by sądzić, że drwię z tej powieści, ale wręcz przeciwnie. Oczywiście romans w ogólnym zarysie podobny do np. "Wyzwolonej" ("Rycerz w lśniącej zbroi"), miłość oczywiście prawdziwa i czysta, ale co najbardziej urzeka mnie w powieściach tej autorki, to dialogi, które tryskają humorem. Powieść czyta się gładko i przyjemnie, dialogi są błyskotliwe, a i pomysł z aniołem przeprowadzony tak, że nie irytuje. Miła lektura na zimową porę.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Da Capo
Rok wydania: 1998
ISBN: 83-7157-261-1
Ocena: 4.87
Liczba głosów: 4
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: rockaga
30 V 2010 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają