Kup książkę [edytuj książkę]

Ostrze

owieść, gatunkowo umiejscowiona na pograniczu kryminału i powieści grozy, wciągająca czytelnika w kunsztownie odmalowany mroczny świat sprzed wieków.

"Ostrze" ponadto wnosi do współczesnej polskiej literatury postać barona Ludwika Mercatora – nietuzinkowego, posępnego romantyka o racjonalnym umyśle i melancholijnym usposobieniu, którego dalsze losy poznamy w kolejnych powieściach Kotomskiego.

"Baron Ludwik Mercator postanawia odebrać sobie życie. Staranne przygotowania do samobójczego aktu przerywa nagła wieść o brutalnym zabójstwie sierot z przytułku w książęcym mieście C. Porzuciwszy swój zamiar, Mercator, mimo zniechęcenia do świata i ludzi, angażuje się w ciąg tajemniczych zdarzeń, które zdają się być projekcją sennego koszmaru. Ślady zbrodni wiodą w przeszłość, a wszystko okazuje się inne, niż mogłoby się wydawać na początku? Ponura historia morderstwa wiedzie czytelnika przez świat dawnych klasztorów, sierocińców i karczm umiejscowionych, jak można się domyślać, w zakątkach południowej Europy sprzed wieków. Niezwykły, tajemniczy klimat tych miejsc przebija przez każdą stronę powieści, przywołującej najlepsze skojarzenia z klasyczną powieścią grozy."

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 02 XII 2013, 19:41:25 (ponad 5 lat temu)
0 0
Kiedy zobaczyłam "Ostrze" na półce w bibliotece i przeczytałam opis wydało mi się, że to naprawdę dobra książka i przeżyją z nią kilka emocjonujących chwil. Jednak moje oczekiwania przerosły realia. Od samego początku powieść mnie nie zaciekawiła, a wręcz zmęczyła. Irytowało mnie, że autor nie do końca określił czas i miejsce akcji, a miasta nazywał tylko pierwszą literą - chociaż o pełną nazwę mógł się pokusić, nawet nie wiem, jak bardzo zmyśloną. W "Ostrzu" da się odczuć mroczny klimat i to chyba jedyna zaleta powieści. Całość jednak jest bardzo rozczarowująca i męczącą. Myślałam, że już nie dobrnę do końca, ale jakoś dałam dałam radę. Zdecydowanie nie polecam.
Oceniam książkę na: 2.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Replika
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-7674-048-5
Ocena: 4.25
Liczba głosów: 4
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Laaadyred
17 V 2010 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Tej książki jeszcze nie otagowano, zrób to!

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają