Kup książkę [edytuj książkę]

Co widziały wrony

Wspaniały literacki portret epoki - przesycony miłością, a zarazem oskarżycielski - urzeka i zniewala swoim bogactwem. Ann-Marie MacDonald po mistrzowsku przywołuje ból, zamęt i humor dzieciństwa zagrożonego przez świat dorosłych.

"Po wojnie wyjrzało słońce i nagle świat ukazał się jakby w technikolorze. I wszystkim zaczęły przyświecać myśli: założyć rodzinę. Mieć dużo dzieci. Robić wszystko, jak należy".

Marzenie okresu powojennego spełniło się w odniesieniu do rodziny McCarthych, a zwłaszcza ich pełnej werwy ośmioletniej córki Madeleine. Przeprowadzkę do cichej bazy lotniczej traktuje ona jak przygodę, ufna w miłość pięknej matki i nieświadoma, że ojciec, pułkownik lotnictwa, zostaje wplątany w groźną sieć tajemnic. Madeleine wciąga nas do swojego świata, przefiltrowanego przez jej bujną wyobraźnię. Ale gdy ich domem wstrząsa popełniona w sąsiedztwie zbrodnia, życie McCarthych odmienia się na zawsze, a Madeleine potyka się o dwuznaczny moralnie świat dorosłych. W dwadzieścia lat później podejmuje na nowo poszukiwania prawdy i zabójcy...

[Świat Książki, 2006]

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Pochyl głowę i cierp przez chwilę. Potem wstawaj i wracaj do walki."
Dodał: aleandra Dodano: 07 V 2010 (ponad 8 lat temu)
+1 0


"Śmierć któregoś z rodziców to jak zniknięcie planety: niebo nocą już nigdy nie będzie wyglądać tak jak przedtem. Nie ma znaczenia, na ile jesteśmy dorośli. A gdy odejdą oboje, zostajemy jakby na zawsze pozbawieni dachu nad głową, tracimy tę niewidoczną osłonę, która stanowi pierwszą linie obrony między nami a śmiertelnością."
Dodał: belusia Dodano: 03 V 2010 (ponad 8 lat temu)
0 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Nie sądzę, by ta książka mogła mieć przynajmniej dwa wydania z różnym tłumaczeniem w Polsce - ale w niej natknęłam się na taki oto ciekawy fragment: - Żegnaj, suwerenności - mówi Jack. - Ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie, kto cię stracił. Wy...
Dodano: 08 V 2010, 01:26:49 (ponad 8 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Świat Książki
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-247-2489-5
Ocena: 4.83
Liczba głosów: 3
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: belusia
03 V 2010 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają