Kup książkę [edytuj książkę]

Santo subito. Tajemnice świętości Jana Pawła II

Polska edycja przygotowana specjalnie z okazji 5 rocznicy śmierci Polskiego Papieża.

Druga po bestsellerowych "Tajemnicach Jana Pawła II" książka odkrywająca nieznane dotąd epizody z biografii, a także sekrety mistycznych wydarzeń w życiu polskiego papieża.
Nadprzyrodzone znaki towarzyszące temu pontyfikatowi, dar "modlitwy wlanej", niewytłumaczalne przypadki uzdrowień za przyczyną Jana Pawła II (zwłaszcza te dokonane jeszcze za Jego życia robią ogromne wrażenie), historia francuskiej zakonnnicy uzdrowionej z choroby Parkinsona, której przypadek ma zdecydować o wyniesieniu na ołtarze Ojca Świętego, mistyczne relacje z Maryją, szczególne i bliskie kontakty z mistykami jak o. Pio czy s. Łucja składają się na jedną z najbardziej fascynujących, wzruszających ale i zaskakujących biografii Karola Wojtyły.

Andrea Tornielli dociera do świadków, którzy po raz pierwszy zdecydowali się opowiedzieć o pewnych epizodach z życia polskiego Papieża. Ceremoniarz papieski ks. prałat Konrad Krajewski przytacza wzruszającą historię ostatniej uroczystości Bożego Ciała Ojca Świętego, zaś kustosz Ziemi Świętej opowiada o dramatycznej determinacji Papieża w Ziemi Świętej, który wbrew programowi i wbrew wszystkim postanowił udać się na Golgotę.
Wielkie znaczenie ma wyznanie jednej z sióstr posługujących Janowi Pawłowi II, która daje wprawiające w zdumienie świadectwo świętości Papieża, mówiąc o szczegółach z jego codziennego życia. Wyjawia ona m.in., że Ojciec Święty poddawał się cielesnym umartwieniom, dzięki czemu autor "Santo subito", jako pierwszy może napisać o tym publicznie, bulwersując przy okazji współczesny, materialistyczny świat i wielu komentatorów.

Ku zaskoczeniu wszystkich, okazuje się, że życie Wielkiego Papieża, którego pontyfikat był pod ostrzałem mediów i dziennikarzy przez 27 lat, nadal czeka na pełną biografię. Wiele nieznanych dotąd faktów, ceniony watykanista odkrywa przed polskimi czytelnikami już dziś, w piątą rocznicę odejścia Jana Pawła II do Domu Ojca.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rafael
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-7569-162-7
Ocena: 5.5
Liczba głosów: 3
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: shczooreczek
30 IV 2010 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają