Kup książkę [edytuj książkę]

Karpie Łabędzie i Big Ben

"Karpie Łabędzie i Big Ben" to opowieść o młodej Polce mieszkającej na emigracji w Anglii. Beata Martynek, bo o niej mowa, ma dwadzieścia sześć lat, ukończone studia i wiele zapału do tego aby ułożyć sobie życie w Londynie. Od kilku miesięcy pracuje w jednej z najlepszych brytyjskich firm public relations Berry&Spelling. Mogłoby się wydawać, że to idealny start w karierze. Jednak praca, jaką młoda bohaterka dostała dzięki pewnemu polskiemu milionerowi okazuje się większym wyzwaniem niż mogło jej się wydawać na początku. I nie chodzi o problemy w wykonywaniu obowiązków. Firma to miejsce pełne intryg i plotek, do tego to mozaika kulturowa. Beata jest jedyną cudzoziemką z Europy Środkowej. Kontakty w takim miejscu okazują się być bardzo skomplikowane. A do tego naszej bohaterce szykuje się romans z przystojnym Richardem, który nie na długo dostarcza jej samych przyjemności, no cóż, związki polsko-angielskie do łatwych nie należą.
"Karpie Łabędzie i Big Ben" to komedia pełna sarkastycznego humoru. Pod nim jednak kryje się prawda o polskiej emigracji na Wyspach Brytyjskich. To tekst o tym jak patrzymy na Anglików i jak oni oceniają nas, o stereotypach. Książka jest dla miłośników przenikliwych obserwacji o ludziach oraz tych, którzy nie szczędzą czasu na napisaną w dobrym stylu,lekką i przyjemną lekturę.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Sonia Draga
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-7508-248-7
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: smoczek
12 IV 2010 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają