Kup książkę [edytuj książkę]

Gwiazda południa

Akcja "Gwiazdy Południa" rozgrywa się około roku 1880 w Afryce Południowej, na krańcu pustyni Kalahari. Do miasteczka Griqualand, gdzie znajdują się bogate złoża diamentów, przybywa młody francuski inżynier górnik - Cyprian Méré. Został on tu wydelegowany przez Akademię Nauk, by sporządzić ekspertyzę kopalń diamentów - ich budowy geologicznej, właściwości skał i znajdowanych tam kamjeni szlachetnych.

Jednym z najbogatszych farmerów, właścicielem kopalni diamentów jest Anglik - pan Watkins. Ma on piękną córkę - Alicję, w której zakochuje się Cyprian. Zresztą z wzajemnością. Niestety - młody Francuz jest za biedny i ojciec dziewczyny nie chce nawet słyszeć o małżeństwie córki. Cyprian rozpoczyna więc pracę w kopalni, licząc na to, że zdobędzie majątek. Niestety, szczęście mu nie sprzyja. Wtedy za namową Alicji Cyprian - doskonały chemik - rozpoczyna pracę nad wytworzeniem sztucznego kamienia... W jakiś czas potem Cyprian kładzie przed panem Watkinsem wielki, czarny diament - "Gwiazdę Południa".

Wydaje się, że szczęście jest już blisko, lecz... diament znika. Za domniemanym złodziejem wyrusza kilkuosobowy pościg. Wyprawa jest długa i najeżona niebezpieczeństwem... Diamentowa historia kończy się dosyć nieoczekiwanie...

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 1957
ISBN: -
Ocena: 4.58
Liczba głosów: 6
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: dziama
11 IV 2010 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają