Kup książkę [edytuj książkę]

I że cię nie opuszczę...

Info
Tyt. oryginalny: Commited: A Love Story
Tłumaczenie: Marta Jabłońska - Majchrzak
Stron: 344
Opis
KONTYNUACJA BESTSELLEROWEGO Jedz, módl się, kochaj

Pod koniec swojego bestsellerowego memuaru Elizabeth zakochuje się w Felipe. Para osiedla się w Ameryce i tam ślubują sobie dozgonną wierność przyrzekając jednocześnie że nigdy nie zawrą formalnego aktu małżeństwa. A jednak opatrzność interweniuje. Felipe zostaje zatrzymany podczas przekraczania granicy amerykańskiej i rząd daje obojgu wybór: albo się pobiorą, albo Felipe już nigdy nie będzie mógł wjechać na terytorium USA. Od tego momentu Gilbert – bierze się za bary ze swoimi fobiami, po uszy zanurzając się w temacie małżeństwa usiłując ustalić czym tak naprawdę jest ta stara, ale jakże uparcie istniejąca instytucja. I jest to w istocie pean na cześć miłości, z całą jej złożonością i wszystkimi konsekwencjami, miłości takiej, jaka ona jest w prawdziwym życiu.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Wszyscy kochankowie, nawet ci najbardziej wierni, mogą zostać porzuceni wbrew swojej woli. Wiem, że ten prosty fakt jest prawdą, ponieważ sama opuściłam tych, którzy nie chcieli, żebym odeszła, a znowu mnie porzucili ci, których błagałam o pozostanie."
Dodał: Miravelle Dodano: 27 IV 2012 (ponad 7 lat temu)
+1 0


"Współmałżonek staje się błyszczącym lustrem, w którym odbija się dla świata nasz emocjonalny indywidualizm."
Dodał: hawi86 Dodano: 08 VIII 2011 (ponad 7 lat temu)
0 0


"Schopenhauer uważał, że ludzie w swoich związkach uczuciowych są niczym jeżozwierze w mroźną, zimową noc. Chroniąc się przed zimnem, zwierzęta tulą się do siebie. Kiedy jednak znajdą się tak blisko siebie, by poczuć ciepło, boleśnie kłują się nawzajem kolcami. Odruchowo się więc odsuwają. Ale kiedy się odsuną, znowu marzną. Zimno popycha je ku sobie i ponownie nadziewają się nawzajem na kolce."
Dodał: marzyciel Dodano: 02 VI 2011 (ponad 8 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 22 VII 2011, 16:28:53 (ponad 8 lat temu)
0 0
Jestem w trakcie czytania tej książki i jestem nią oczarowana Jestem bardzo blisko z pewną osobą, co jakiś czas wraca temat ślubu. Ta powieść jest dla mnie jak znalazł. Rozważa za i przeciw, pomaga ułożyć sobie w głowie temat małżeństwa
Użytkownik nie wystawił oceny książce.
Dodano: 02 VI 2011, 08:39:10 (ponad 8 lat temu)
0 0
Po lekturze książki „Jedz, módl się kochaj” , byłem nieco zawiedziony, tą książką. Trudno mi było przebrnąć przez cały rys historyczny i dywagacje na temat istoty małżeństwa jako instytucji.... ale na szczęście znajduję w tekście perełki, które odrywają od całej prozy życia i pozwalają unosić się parę centymetrów nad ziemią.
Oceniam książkę na: 3.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Salamandra
Rok wydania: 2010
ISBN: 657885306778
Ocena: 4
Liczba głosów: 7
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Sanai
09 IV 2010 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają