Kup książkę [edytuj książkę]

Róża Sewastopola

Wojna krymska rozpala wyobraźnię młodych Brytyjczyków, którzy rwą się do walki z nowym wrogiem - Rosją. Gdy nadchodzi zima, a Rosjanie zażarcie bronią się w zmienionym w twierdzę Sewastopolu, wojskowe szpitale zapełniają się chorymi i rannymi. Na Krym ruszają pielęgniarki ochotniczki. Wśród nich jest Rosa Barr - młoda, ambitna i zjawiskowo piękna. Od początku przeciwna wojnie, chce nieść pomoc wszystkim, którzy jej potrzebują. W Londynie zostaje jej kuzynka, Mariella Lingwood, pogrążona w marzeniach o Henrym, chirurgu operującym rannych żołnierzy sił sprzymierzonych. Kiedy dowiaduje się, że Henry zachorował i przebywa we włoskim Narni, wyrusza mu na spotkanie. Stamtąd udaje się na poszukiwania Rosy, o której słuch zaginął. Podróż śladami fascynującej i nieuchwytnej Rosy zawiedzie Mariellę z uporządkowanej wiktoriańskiej Anglii na ogarnięty wojennym chaosem Krym i doprowadzi do romansu z oficerem kawalerii, którego skomplikowana przeszłość wiąże się z jej własną. To, czego się dowie, sprawi, że jej dotychczasowy świat wartości legnie w gruzach, choć jednocześnie pozwoli jej odnaleźć w sobie źródło niespodziewanej siły i namiętności.
[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Śmiejąc się, skoczyła w moją stronę i złapała mnie za rękę. Potem wciągała mnie coraz głębiej i głębiej, przyciskając mnie mocno do piersi, a woda przepływała wokół nas, porywając rąbki naszych spódnic. Zetknęłyśmy się mokrymi policzkami i trzymałyśmy mocno za ręce, kiedy prowadziła mnie w dzikim tańcu, aż widziałam tylko krople wody, wirujące niebo i jej zachwycone, głodne oczy."
Dodał: katherine Dodano: 02 V 2010 (ponad 9 lat temu)
0 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Miłość i wojna- do takiego połączenia przychodzi mi do głowy książka Ian'a McEwan "Pokuta". Bardzo ciekawa historia. Polecam
Dodano: 22 VIII 2010, 22:21:39 (ponad 8 lat temu)
Znacie może jeszcze inne książki z podobnym motywem do tej, czyli wojna i miłość?
Dodano: 02 V 2010, 22:21:09 (ponad 9 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Insignis
Rok wydania: 2009
ISBN: 9788361428107
Ocena: 5.66
Liczba głosów: 3
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: dziama
07 IV 2010 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają