Kup książkę [edytuj książkę]

Igor

Książka autorstwa Barbary Ciwoniuk "Igor" jest pełną ciepła i humoru powieścią dla młodzieży (głównie w wieku gimnazjalnym), osadzoną we współczesnych realiach.

Od samego początku uwaga czytelnika skupia się na głównym bohaterze, wrażliwym i inteligentnym chłopcu o imieniu Igor, który pełni rolę narratora.

Kolejne rozdziały to osobisty komentarz sytuacji, zdarzeń, problemów i osób, z którymi chłopak spotyka się na co dzień. Igor odsłania przed czytelnikami świat, w którym być może odnajdzie się niejeden z nich...

Książkę czyta się szybko i z dużą przyjemnością. To w dużej mierze zasługa języka, który jest prosty i zrozumiały, "młodzieżowy", jednak pozbawiony sztuczności. Narracja wzbogacona jest o liczne dialogi, przez co lektura na pewno nie spowoduje u czytelnika uczucia znużenia.

"Igor" to doskonałe antidotum na brak pomysłu na spędzenie wolnego czasu. Rozrywka i relaks duchowy po wyczerpującym dniu w szkole.

Zaletą tej książki jest to, że nie ma tu moralizatorstwa, edukowania na siłę. Jest środowisko szkolne, dorośli, różne sytuacje z życia codziennego, konieczność podejmowania decyzji, ale wszystko to przedstawione młodemu czytelnikowi z pewnym dystansem i w sposób nieco ironiczny...

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: telbit
Rok wydania: 2005
ISBN: 83-88109-56-1
Ocena: 3.62
Liczba głosów: 4
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: garfildek11
01 IV 2010 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają