Kup książkę [edytuj książkę]

Anima Vilis

„Anima Vilis" to zbiór oryginalnych opowiadań grozy.
Wyobraźcie sobie zombie w scenerii westernu. Lub opowieść, w której spotykacie demonicznego Świętego Mikołaja. W tajemniczym korowodzie przez opowiadania zbioru przewijają się też słowiańskie demony, UFO, kosmici i wiedźmy. A wszystko to w smakowitym sosie, przyrządzonym na bazie takich motywów, jak teorie spiskowe, apokalipsa czy podróże między wymiarami. Dodatkowo mistrz kuchni przyprawił wszystkie historie szczyptą czarnego humoru, groteski i cynizmu.
Jeśli lubisz się bać, a jednocześnie uwielbiasz być zaskakiwany - ta książka porwie Cię w szaloną podróż już od pierwszej strony.
Jest to druga książka Krzysztofa T. Dąbrowskiego, stawianego przez recenzentów obok takich autorów, jak Topor, Bierce, Mrożek, a nawet klasyków grozy, jak Poe i Masterton.
Opowiadania Dąbrowskiego były publikowane w prasie zagranicznej (USA, Anglia, Rosja, Czechy, Słowacja, Węgry, Niemcy, Izrael, Hiszpania, Brazylia, Meksyk, Argentyna). W 2009 roku jedno z jego opowiadań ukazało się w „Playboyu”. W polskiej prasie drukowany był m.in. w „Science Fiction Fantasy i Horror” oraz w „Lśnieniu” i „Grabarzu Polskim”.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Ja taki głupiutki podlotek, nic o życiu niewiedzący. On - dojrzały mężczyzna, dojrzały i diablo przystojny. I dawaj tu kwiatki, sratki, czekoladki i jeszcze słodsze słówka."
Dodał: LittleGreenBag Dodano: 07 III 2011 (ponad 8 lat temu)
0 0


"Byłam młoda, durna i naiwna, że aż boli. Ja, świeżo oderwana od pedagogicznego cyca gówniara, która z braku laku rzuciła się za pracą na posadę pokojówki w jedynym w okolicy hotelu."
Dodał: LittleGreenBag Dodano: 07 III 2011 (ponad 8 lat temu)
0 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Initium
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-927322-6-6
Ocena: 3.57
Liczba głosów: 7
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Sanai
24 III 2010 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają