Kup książkę [edytuj książkę]

Siedem pożarów Mademoiselle

Mademoiselle to zdumiewająco piękna i nieco ekscentryczna francuska guwernantka dwunastoletniej Carloty, córki argentyńskiego dyplomaty. Mimo że zabiegają o nią najatrakcyjniejsi kawalerowie w mieście, nie okazuje płci przeciwnej najmniejszego zainteresowania. Do czasu... W święta Bożego Narodzenia choinka Carloty staje w ogniu i na scenę wkracza lokalna straż pożarna. Pomiędzy wysokimi, muskularnymi strażakami jest jeden niski i łysiejący ? Nick Kowalski. Mademoiselle z miejsca się zakochuje. Tylko jak ma ponownie spotkać tego mężczyznę i rozpalić w nim płomień namiętności?
Odpowiedź kryje pudełko zapałek?

?Siedem pożarów Mademoiselle? to pełne humoru studium przebogatej i nieco przewrotnej psychiki kobiecej. Esther Vilar ponownie podejmuje temat ?matematyki miłości?.


Esther Vilar (ur. w 1935 r.) jest autorką powieści (?Matematyka Niny Gluckstein?, ?Na dziewczęcej skórze?) i dramatów, a także utworów z pogranicza filozofii, socjologii i etyki. Zasłynęła cyklem eseistycznym: ?Tresowany mężczyzna?, ?Płeć poligamiczna? i ?Koniec tresury?, w którym wystąpiła przeciwko koncepcjom ruchu Women?s Liberation. W roku 1980 wydała prowokacyjną książkę ?Starość jest piękna?, atakującą kult młodości w kulturze Zachodu, w 1982 zaś sensację wywołała jej sztuka ?Amerykańska papieżyca?, podejmująca temat roli kobiety w Kościele katolickim.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: NASZA KSIĘGARNIA
Rok wydania: 2010
ISBN: 9788310117915
Ocena: 5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: shczooreczek
18 III 2010 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają