Kup książkę [edytuj książkę]

Igranie z nocą bitwa o tuluzę.

Z okładki:

"...Jeśli miłość nie potrafi wyrwać z człowieka samotności, to cóż to za miłość" - mówi Cabanis.

Znajdziemy w tej książce doskonały portret psychologiczny ukochanej kobiety oraz subtelną analizę uczuć narratora. Jest to więc historia miłości, historia odwiecznej gry między mężczyzną i kobietą.

Gabriela jest fascynująca, nieuchwytna, zwodnicza, zagadkowa. Mężczyźna nawet będąc z nią odczuwa wieczny głód, niedosyt miłości - Gabriela odkrywa przed nim "gorzko-słodki smak życia".

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Powiedziałem jej coś, czego nigdy nie powinienem był jej powiedzieć, a tego dnia szczególnie: że bez niej moje życie byłoby bezwartościowe, że utracić je dla niej byłoby niczym i żeby nie nadużywała swojej władzy nade mną."
Dodał: krwiobieg Dodano: 21 VI 2011 (ponad 7 lat temu)
0 0


"Obok siebie miałem grecką rzeźbę, ale żywą, poruszającą się leniwie pod pieszczotą moich rąk, z biodrami wygiętymi w kształt starożytnej amfory, z długimi, idealnie gładkimi udami, z rozrzuconymi ramionami i zamkniętymi oczami, jakby spała. Podnosiłem się niekiedy, by sprawdzić, czy nikt nie nadchodzi, ale wokoło było tylko morze, wydmy i nurkujące w falach ptaki. Nagle wszystko stało się dla mnie łatwe i proste. Umiałem już tchnąć życie w to leżące obok mnie ciało, a ono mi je oddawało ustokrotnione. Nie musiałem już odbywać długich wędrówek w pogoni za własnym, nieuchwytnym zadowoleniem: ono samo ustawicznie mnie nagliło, a ja marzyłem tylko, by ciepłe i delikatne, bladoróżowe siedlisko jej rozkoszy pozostawało jak najdłużej w zasięgu moich warg."
Dodał: krwiobieg Dodano: 23 V 2011 (ponad 8 lat temu)
0 0


"Była to pierwsza moja wiosna w życiu. Roztropność i melancholia mojego dzieciństwa, z których nigdy nie udało mi się całkowicie wykurować, rozwiały się jak mgła i wraz z nimi to wszystko, co dotychczas przeszkadzało mi żyć."
Dodał: krwiobieg Dodano: 22 V 2011 (ponad 8 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
Rok wydania: 1979
ISBN: -
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: andrep
26 II 2010 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają