Kup książkę [edytuj książkę]

Niech się stanie człowiek

Tytuł oryginalny: Man for himself
Praca Niech się stanie człowiek jest kontynuacją Ucieczki od wolności tego samego autora. Zawiera porównanie etyki autorytarnej z etyką humanistyczną. Autor analizuje biologiczne i egzystencjalne uwarunkowania człowieka. Zachęca do twórczego podejścia względem samego siebie i własnego życia. Pragnie nauczyć swoich odbiorców mądrości, która prowadzi do życia szczęśliwego i owocnego. Miłość, według niego, jest postawą wyrastającą z wolności a nie z symbiotycznych zależności.

Książkę powinni przeczytać wszyscy, którzy interesują się psychologią, socjologią lub etyką. Będzie też przydatną pomocą dla osób pragnących samodzielnie i odpowiedzialnie kształtować swoje życie.
(Stefan Benke, Redmoon Blog)

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Pierwszym i najważniejszym warunkiem, jaki winien być spełniony, jest sprawienie, aby wzrost każdego człowieka oraz rozwój jego potencjalnych możliwości stały się celem społecznych i politycznych działań; aby człowiek stał się jedynym celem tych dążeń, nigdy zaś środkiem dla kogokolwiek lub czegokolwiek poza nim samym"
Dodał: edziulka Dodano: 23 II 2010 (ponad 10 lat temu)
+1 0


"Tylko osoba, która wierzy w siebie, może uwierzyć w innych, ponieważ tylko ona jest pewna, że będzie w przyszłości tą samą osobą, jaką jest obecnie, to znaczy, że będzie tak odczuwać i tak działać, jak tego po sobie oczekuje"
Dodał: edziulka Dodano: 24 X 2013 (ponad 7 lat temu)
0 0


"Jeżeli nie będziemy wierzyć w trwałość i ciągłość własnego JA, nasze poczucie identyczności będzie zagrożone i staniemy się zależni od innych ludzi, których aprobaty będziemy poszukiwać, aby na nowo w siebie uwierzyć"
Dodał: edziulka Dodano: 24 X 2013 (ponad 7 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wydania: 2010
ISBN: 9788301144500
Ocena: 6
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: edziulka
23 II 2010 (ponad 10 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają