Kup książkę [edytuj książkę]

Zagadki tolkienowskie

Info

tyt. oryg.: The tolkien quiz book
tłum.: Magdalena i Michał Bruczkowscy
str.: 173

Opis

Książka ta zawiera mnóstwo zagadek opartych na dziełach J.R.R. Tolkiena. Dzięki niej można sprawdzić swoją wiedzę o Śródziemiu i Tolkienie. Zagadki pogrupowane są w 100 kategorii (np. Hobbici, Ludzie, Mordor, Broń itp.). Z każdej kategorii jest 10 pytań (np. Wymień..., Połącz..., Kto..., Który wyraz nie pasuje... itp.). Ponadto każda kategoria zawiera pytanie Zagrywki i pytanie Dogrywki, więc łatwo można obliczyć, że w książce tej znajduje się 1200 zagadek! Na końcu książki znajdują się odpowiedzi.

"Być może, drogi Czytelniku, twoja wiedza o świecie Bilba, Gandalfa i Pierścienia pochodzi z drugiej ręki, od przyjaciół, którzy są entuzjastami tego pisarstwa.[...]Pytania odsyłają nie tylko do książek opisujących świat Śródziemia, lecz również do opowiadań „Kowal z Podlesia Większego”, „Rudy Dżil i jego pies” oraz „Liść, dzieło Niggle'a”, a także do biografii J.R.R.Tolkiena. Jeśli nie zapoznałeś się jeszcze, Czytelniku, z cudami owych odległych krain, to mam nadzieję, że pytania te zachęcą Cie do spakowania plecaka i zagłębienia się w ten świat, o tyle ciekawszy od naszej codzienności." - Andrew Murray


[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Amber
Rok wydania: 1997
ISBN: 83-7169-460-1
Ocena: 4
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Brianne
22 II 2010 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają