Kup książkę [edytuj książkę]

Krótka historia prawie wszystkiego

Książka stanowi rezultat prób autora zrozumienia wszystkiego, co zdarzyło się od Wielkiego Wybuchu aż do powstania cywilizacji – jak doszliśmy stamtąd, gdzie byliśmy niczym, do tego, czym jesteśmy dzisiaj. Wyzwanie, przed którym stanął, polegało na tym, aby znaleźć jakiś sposób na tematy, które zwykle u większości z nas wywołują śmiertelną nudę, jak geologia, chemia lub fizyka cząstek, i je uczynić przystępnymi dla ludzi, którzy nigdy nie sądzili, aby się nauki przyrodnicze mogły ich zainteresować. Bryson pisze nie o tym, co wiemy, lecz raczej o tym, skąd wiemy to co wiemy. Skąd wiemy, co jest w środku Ziemi, czym jest czarna dziura, lub 600 milionów lat temu gdzie były kontynenty? W jaki sposób ktokolwiek kiedykolwiek potrafił odkryć takie rzeczy? W swoich podróżach w czasie i w przestrzeni Bryson spotyka i prezentuje nam wspaniałą gamę postaci - obraca się w towarzystwie zwykłych głupców, zdumiewających ekscentryków, obsesyjnych rywali, pasjonatów, takich jak patologicznie nieśmiały Henry Cavendish, który ujawnił wiele zagadek i dokonał wielu ważnych odkryć, między innymi zważył Ziemię, lecz nie opublikował znacznej części swoich dokonań. W tym doborowym towarzystwie Bill Bryson zabiera nas w podróż, która otworzy nam oczy na świat, jakiego większość z nas nigdy nie widziała.

http://ksiazki.wp.pl/bid,12990,eid,56628,tytul,Krotka-histor...

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Twoje komórki stanowią krainę liczącą 10 000 bilionów obywateli, z których każdy w określony, bardzo konkretny sposób troszczy się o Twoje istnienie. Nie ma takiej rzeczy, której twoje komórki nie uczyniłyby dla ciebie. (...) A ty ani razu nie podziękowałeś żadnej z nich."
Dodał: kamilka257 Dodano: 22 VII 2013 (ponad 5 lat temu)
0 0


"Dzięki wprowadzeniu dodatkowych wymiarów teoria superstrun umożliwia fizykom połączenie praw kwantowych oraz grawitacji w jedną, w miarę uporządkowaną strukturę. Z drugiej strony wszystko, co naukowcy mają do powiedzenia na temat tej teorii, zaczyna brzmieć na tyle niepokojąco dla laika, że gdyby usłyszał to od nieznajomego na ławce w parku, to na wszelki wypadek zmieniłby ławkę."
Dodał: kamilka257 Dodano: 19 VII 2013 (ponad 5 lat temu)
0 0


"Dyskusja tych praw [termodynamiki] mogłaby zająć osobną książkę, więc, aby oddać tylko ich sens, ograniczę się do zwięzłego podsumowania dokonanego przez chemika P.W. Atkinsa: "Są cztery Prawa termodynamiki. Najpierw odkryto trzecie z nich, zwane Drugim Prawem; pierwsze, zwane Zerowym Prawem, odkryto jako ostatnie; Pierwsze Prawo było drugie; Trzecie Prawo mogłoby właściwie nie być prawem w takim sensie jak pozostałe."
Dodał: kamilka257 Dodano: 18 VII 2013 (ponad 5 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Rok wydania: 2009
ISBN: 978-83-7506-368-4
Ocena: 5.33
Liczba głosów: 3
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Lieconick
13 II 2010 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają