Kup książkę [edytuj książkę]

Gorący lód: 29 poważnych i niepoważnych opowiadań o miłości niemiłości

Te opowiadania są świadectwem naszego czasu, lustrem, które nie tylko przechadza się po gościńcu, ale zagląda też do naszych sypialni.

"Gorący lód" to debiut prozatorski Tomasza Jastruna. Wszystkie opowiadania skupione są wokół erotyki lub erotyka i seks grają w nich ważną rolę. Tak też jest w naszym życiu, chociaż nie zawsze przyznajemy się do tego. Poeta wędruje czasami w przeszłość, w "czarno białe" lata 60-te, które nagle mienią się wieloma kolorami. Pisarz nie omija w swojej wędrówce małych miasteczek, z ciepłą ironią opisuje ich intymne życie. Opowiadania rozpięte są między śmiertelną powagą a światem, gdzie wszystko jest zabawą, kpiną i żartem. Pisarz gra na wielu literackich instrumentach. Znalazł swój własny, rozpoznawalny język, poetycki, wyrazisty, nawet mięsisty, a czasami prosty i oszczędny jak w opowiadaniu o nocy stanu wojennego. Oglądamy świat od strony mężczyzny, ale czasem narratorem jest kobieta. Temperament autora, jego bezwzględność w opisie ludzi i zdarzeń, ale też życzliwa ironia, nawet czułość powoduje, że tytułowy lód bywa gorący. Można powiedzieć: tylko 29 opowiadań, a tak wiele kolorów i zdarzeń!

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Jacek Santorski
Rok wydania: 2002
ISBN: 9788388875311
Ocena: 3.4
Liczba głosów: 5
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: hexagramka
25 I 2010 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają