Kup książkę [edytuj książkę]

Eden

Wyprawa ziemska ląduje przymusowo na obcej planecie, odkrywając na niej cywilizację opierającą swój rozwój o biotechnologię i celowo stosowaną eugenikę. Władza stosuje zarazem wątpliwą moralnie politykę eksterminacji źle zmutowanych obywateli i zatajania swych błędów poprzez użycie swoistej nowomowy. Próba wprowadzenia na Edenie ziemskich standardów etycznych prowadzi jednak donikąd...
[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 30 V 2012, 08:01:23 (ponad 8 lat temu)
0 0
Lem jest niesamowity! Będzie spoiler. Bo dlaczego niby książka ma opisywać zamkniętą historię? Dlaczego miałby być normalny wstęp, rozwinięcie, zakończenie? Dlaczego każda normalna książka pod koniec odkrywa wszystkie tajemnice? Na pewno nie u Lema. Zaczyna się jakaś przygoda, bohaterowie czegoś tam się dowiadują, ale wszechwiedzący nie wytłumaczy im o co chodzi, nie znają języka mieszkańców odwiedzonej planety, nie znają ich zwyczajów. Jak to w życiu, nie wszystko udaje się wyjaśnić na kilku ostatnich stronach. Książka wywarła na mnie takie wrażenie, że umieściłam ją w swojej prezentacji maturalnej, i dobrze na tym wyszłam, bo miałam 100%.
Oceniam książkę na: 6.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Literackie
Rok wydania: 1984
ISBN: 8308012922
Ocena: 5.25
Liczba głosów: 8
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: aserafin84
24 I 2010 (ponad 11 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają