Kup książkę [edytuj książkę]

Zdrada

Pierwszy tom serii "Legacy of the Force".

Nadszedł czas nowej ery, która jest dziedzictwem Luke'a Skywalkera. Udało mu się zjednoczyć zakon w grupę potężnych Rycerzy Jedi. Jednak każdy pokój jest kruchy, zwłaszcza gdy w grę wchodzą interesy poszczególnych planet. Na dodatek era pokoju jest zakłócana przez nękające Skywalkera wizje nadchodzącego mroku. Zło powstaje ponownie i pomimo dobrych intencji, dziedzictwo Skywalkerów może raz jeszcze zamknąć krąg.

Gdy misja której celem było odkrycie nielegalnej fabryki pocisków na planecie Adumar kończy się krwawą zasadzką z której Rycerz Jedi, Jacen Solo i jego protegowany a zarazem kuzyn, Ben Skywalker, ledwo uciekają z życiem, mieszkańcy galaktyki jak na dłoni otrzymują dowód, że polityczne niepokoje mogą lada moment zamienić się w totalną rebelię. Rządy wielu planet coraz bardziej irytują się nowymi regulacjami oraz dyrektywami wprowadzanymi przez Sojusz Galaktyczny. Obawiając się rozpadu, władze Sojuszu rozważają użycie siłowych argumentów w celu sprowadzenia zbuntowanych światów do porządku. Celem pierwszej akcji ma być planeta Korelia, słynna ze swojej niezależności i ducha walki, które uczyniły jej najznamienitszego syna, Hana Solo, legendą galaktyki.

Jacen, który również odziedziczył wiele cech korelianina, jest jednak przekonany by stanąć u boku swego wujka, Mistrza Jedi Luke’a Skywalkera, po stronie Sojuszu Galaktycznego. Korelianie jednak przygotowują kontruderzenie. W efekcie Sojusz, który chciał pokazać swą siłę wysyłając misję w celu dezaktywacji Stacji Centerpoint, zostaje uwikłany w potyczkę. Wkrótce wojenna zawierucha opada, a w jej miejsce pojawiają się nowe linie podziału. Widmo wojny na pełną skalę zawisa nad Sojuszem Galaktycznym, który w koszmarach wielu istot staje się nowym Imperium. I choć obie strony próbują znaleźć dyplomatyczne rozwiązanie konfliktu, tajemnicze akty zdrady i sabotażu skutecznie torpedują wszelkie wysiłki mogące przynieść pokój i wytchnienie galaktyce.

Zdeterminowany by powstrzymać konflikt za wszelką cenę, Jacen Solo podąża szlakiem tajemniczych wskazówek na mroczne spotkanie z jeszcze bardziej szokującymi rewelacjami… podczas gdy Luke jest gnębiony przez wizję owitej cieniem postaci, której potęga Mocy i bezwzględność przypominają mu Dartha Vadera, śmiertelnego wroga, który sieje zniszczenie. Agent zła, który jeśli wizje Luke’a się sprawdzą, przyniesie niewyobrażalny ból Mistrzowi Jedi… i całej galaktyce…

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Amber
Rok wydania: 2007
ISBN: 9788324128365
Ocena: 3.5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Kaena
23 I 2010 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają