Kup książkę [edytuj książkę]

Wielkie ciężarówki wyjeżdżają z morza

Marta Fox pisze o swojej powieści:
Przyznaję, to chyba najbardziej osobista z moich powieści. Długo we mnie dojrzewała. Opowiada o trudnej miłości Moniki i Marka. Także o teatralizowaniu własnego życia, o poznawaniu przez tę teatralizację siebie i o cenie, którą trzeba zapłacić za chwilę jasności. Motywem działania moich bohaterów nie jest racjonalizm, oparty na rachunku dodawania. Motywem jest potrzeba współbycia i oczywiście miłość. Lecz nie wszystko jest takie oczywiste i wiadome, co sugeruję już w mottach otwierających książkę i zapowiadających sposób jej istnienia. Czy rzeczywiście Monikę i Marka połączył związek oparty na niemożności i pięknie, które zakwita tam, gdzie nie ma spełnienia? Czy rzeczywiście tego spełnienia nie ma?

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Czuję się krucha jak mydlana bańka, a sytuacja w jakiej tkwię, jest nie do rozplątania"
Dodał: Madeleine89 Dodano: 25 VI 2011 (ponad 7 lat temu)
0 0


"Lubię być sama w swoim domu. W ogóle lubię bywać sama. Może dlatego, że tak dużo jestem wśród ludzi i słucham ich nie tylko uszami, i wcale wtedy nie słyszę siebie, więc gdy zamykam za sobą drzwi, to mogę choć część tych głosów i choć na chwilę za nimi zostawić. Znów mi tak leniwie, że nic, tylko zasnąć."
Dodał: Madeleine89 Dodano: 25 VI 2011 (ponad 7 lat temu)
0 0


"Nie cierpię poranka, kiedy w mój sen wkracza budzik i przecina go niczym topór, wtedy od razu czuję się, jak w kieracie, zniewolona i mniej warta; wolę budzić się sama, bo nie myślę wówczas o przemocy."
Dodał: Madeleine89 Dodano: 25 VI 2011 (ponad 7 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 06 X 2013, 14:07:53 (ponad 5 lat temu)
0 0
3 - 6 X 2013 (z wymiany w miejskim regale książkowym w Poznaniu)

Wzięłam ją, bo przypomniało mi się, że kiedyś całą klasą poszliśmy na spotkanie z Martą Fox, które było organizowane w Domu Kultury. Kilka lat temu przeczytałam "Pierwszą miłość" i "Coraz mniej milczenia" tej autorki.

Książka pisana w formie listów, czego zwykle nie lubię, ale tutaj nie przeszkadzało mi. Główna bohaterka była momentami irytująca, ale w ciekawy sposób opisywała swoje uczucia. Niektóre zdania nawet chciałam gdzieś sobie zapisać, bo tak mi się podobały.
Oceniam książkę na: 3.5

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Siedmioróg
Rok wydania: 1998
ISBN: 8371624271
Ocena: 4.8
Liczba głosów: 5
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: kulturalnie
20 III 2009 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają