Kup książkę [edytuj książkę]

Don Juan raz jeszcze

Barwna powieść historyczna, przywołująca autentyczną historię miłości królowej Joanny Kastylijskiej do zmarłego męża, Filipa Pięknego. Rzecz dzieje się na początku XVI w. Obłąkana po jego nagłej śmierci, królowa wozi miesiącami ciało zmarłego po Hiszpanii.

Don Juan sprowadzony z klasztoru, gdzie schronił się po rozpustnym życiu, ma za zadanie skłonić Joannę do zakończenia makabrycznej podróży i pochowania zmarłego króla. Tłem tej opowieści są hiszpańskie dukty, zamki, klasztorne biblioteki, tawerny pełne rzezimieszków, sale tortur, a także pracownia alchemiczna, w której pod bokiem inkwizycji kwitnie herezja i wiedza tajemna.

Pełna grozy opowieść obfituje w nagłe zmiany akcji, miłość, wymyślne intrygi, pomysłowe pojedynki, a także mistrzowskie dysputy teologiczne i cięte dialogi. Całość doprawiona szczyptą ironii i dużą porcją inteligentnego humoru. Bart, autor docenionych powieści, jest świetnym stylistą, posiada wyobraźnię, która przekłada się na siłę i sugestywność inteligentnie poprowadzonej i błyskotliwej opowieści.

Don Juan raz jeszcze Andrzeja Barta to prawdziwa uczta dla miłośników powieści przygodowej od Umberto Eco, przez Dana Browna, aż do Péreza - Reverte.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Rok wydania: 2006
ISBN: 83-08-03904-9
Ocena: 5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Magda1116
19 I 2010 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają