Kup książkę [edytuj książkę]

Trupy polskie

Zbiór współczesnych opowiadań. Stworzyli je Autorzy reprezentujący najróżniejsze podejście do tradycji literackiej. Prozaicy i poeci, znani ze skrajnie odległych od siebie temperamentów pisarskich, często publicznie spierający się w sprawach światopoglądowych. Nie przestraszyli się wyzwania, które brzmiało: napiszcie opowiadanie kryminalne albo thriller, albo sensację.
"Kryminał to nasza transgresja w miękkich okładkach. To nasza wieczorna zbrodnia w ciepłym świetle lampy. Pragniemy, by zabijano i lękamy się, że zbrodnia zostanie zbyt wcześnie odkryta odbierając nam rozkosz obaw i podejrzeń. Najchętniej przystalibyśmy na to, by morderca pozostał nieuchwytny dla sprawiedliwości, by uszedł kary. (...) Ekscytacja lekturą nigdy nie powinna się kończyć. Zbrodniarz powinien wciąż umykać i powiększać swoje zbrodnie do rozmiarów, gdzie kara przekracza naszą wyobraźnię. Tak, czy chcemy tego, czy nie, nasze serce jest po stronie mordercy. To on jest sprawcą rozkoszy i wiedzie nas na pokuszenie." (Andrzej Stasiuk)

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: EMG
Rok wydania: 2005
ISBN: 83-922980-0-4
Ocena: 5
Liczba głosów: 2
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: ShimRei
18 I 2010 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają