[edytuj autora]

Witold Pruss

Zdjęcie Witold Pruss
Witold Pruss — historyk, warsawianista, pedagog i społecznik. Urodził się 2 maja 1943 roku w Warszawie. Zmarł tragicznie 16 czerwca 2005 roku.
W 1961 roku uzyskał świadectwo dojrzałości w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Batorego w Warszawie i rozpoczął studia w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego.
Pracę magisterską „Rozwój przemysłowy i urbanistyczny dzielnicy zachodniej Warszawy 1864-1914” obronił w 1967 roku. W tym samym roku został asystentem w Zakładzie Historii Gospodarczej XIX i XX wieku, w Katedrze Ruchów Społecznych IH UW. Przez kilkanaście lat, do 1985 roku, pozostawał sekretarzem naukowym Komisji Historii Przemysłu Komitetu Nauk Historycznych PAN.
W 1974 roku, na podstawie rozprawy „Rozwój przemysłu warszawskiego w latach 1864-1914”, uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych. Pozostawał cenionym i lubianym nauczycielem akademickim.
Witold Pruss odszedł z Instytutu Historycznego UW w 1986 roku, od tego czasu jego życie zawodowe wypełniła praca w warszawskich liceach, a od 1995 roku regularnie poświęcał czas osobom, które z różnych powodów znalazły się na marginesie życia społecznego.

[edytuj opis]

Najpopularniejsze cytaty z książek autora

Do książek tego autora nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.

Najnowsze dyskusje do książek autora

Do książek autora nie dodano jeszcze ani jednego tematu dyskusji.

Komentarze czytelników

O autorze

Ocena: -
Liczba głosów: -

Oceń twórczość tego autora:

Kto dodał autora do bazy?

Dodał: Semper
13 II 2019 (rok temu)

Statystyki pisarza

1 książek w naszym katalogu
1 osób lubi tego autora

Czytelnicy

Pokaż osoby, które książki tego autora:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają