[edytuj autora]

Walter Moers

Zdjęcie Walter Moers
Walter Moers (ur. 24 maja 1957 w Mönchengladbach) - niemiecki autor komiksów, malarz, autor scenariuszy, książek dla dzieci i powieści dla młodzieży i dorosłych, które sam ilustruje. Jest bardzo popularną postacią w Niemczech. Od roku 1984 rysuje komiksy, znane z ironii i niepoprawności politycznej. Stworzył kilku popularnych, choć kontrowersyjnych bohaterów, takich jak

* „Adolf, die Nazi-Sau”, absurdalna wersja Hitlera żyjącego w czasach współczesnych,
* „Das kleine Arschloch” (mały dupek) i
* „Der alte Sack” (stary zgred).

Na podstawie 21 ilustracji sławnego francuskiego rysownika Gustawa Doré napisał wydaną w 2004 roku powieść "Wilde Reise durch die Nacht"

Oprócz komiksów miłość czytelników i uznanie krytyki przyniosły mu powieści opowiadające o wyimaginowanym świecie Zamonii, którego Moers jest odkrywcą i znawcą. Do cyklu Zamońskiego należą: "Die 13 ½ Leben das Käpt’n Blaubär" (w Niemczech 200 000 sprzedanych egzemplarzy)(polski tytuł: 13 1/2 życia kapitana Niebieskiego Misia), "Ensel und Krete", "Rumo & Die Wunder im Dunkeln" (Rumo i cuda w ciemnościach) i ostatnia: "Die Stadt der Träumenden Bücher" ("Miasto Śniących Książek"). Za tę ostatnią otrzymał we wrześniu 2005 r. Nagrodę Fantastyki miasta Wetzlar. Cały cykl przypomina w zamierzeniu i ambicjach sagę Tolkiena, a książki o Camonii mają wielu zagorzałych fanów nie tylko w Niemczech, ale w całej Europie, ponadto trzy z nich wydane zostały ostatnio w Stanach Zjednoczonych (w Polsce: "Miasto Śniących Książek" we wrześniu 2006, "13 i 1/2 życia kapitana Niebieskiego Misia" 2007, "Rumo i cuda w ciemnościach" 2008).

Obecnie mieszka w Hamburgu.

Żródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Walter_Moers

[edytuj opis]

Najpopularniejsze cytaty z książek autora

"Od gwiazd pochodzimy i ku gwiazdom zmierzamy.
Życie jest jedynie podróżą w nieznane."
Dodał: SomeoneElse Dodano: 17 III 2010 (ponad 10 lat temu)
0 0


Najnowsze dyskusje do książek autora

Do książek autora nie dodano jeszcze ani jednego tematu dyskusji.

Komentarze czytelników

O autorze

Ocena: 6
Liczba głosów: 2

Oceń twórczość tego autora:

Kto dodał autora do bazy?

Dodał: belusia
03 IV 2009 (ponad 11 lat temu)

Statystyki pisarza

6 książek w naszym katalogu
1 osób lubi tego autora

Czytelnicy

Pokaż osoby, które książki tego autora:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają