[edytuj autora]

Virginie Despentes

Zdjęcie Virginie Despentes
Virginie Despentes, urodzona 1969 roku we Francji prowadzila sklep z plytami i rapowala zanim zaczela pisac. Rozglos przyniosla jej jej pierwsza powiesc "Baise-moi" z 1993 roku. Zrealizowany przez nia w 2000 roku film o tym samym tytule wywolal skandal na calym swiecie, we Francji zostal niemalze zakazany.
[edytuj opis]

Najpopularniejsze cytaty z książek autora

"Pierwszy rok był euforyczny. Życie często rozgrywa się w dwóch setach: najpierw cię usypia, dając ci złudzenie, że nad wszystkim panujesz, a w drugiej części meczu, gdy widzi że już jesteś rozluźniony i bezbronny, przypuszcza kolejny atak i niszczy cię do szczętu."
Dodał: VanillaEssa Dodano: 05 XII 2016 (ponad 4 lat temu)
0 0


"Alex zyskał wielu przyjaciół w swoim środowisku VIP-ów. Był jednak przekonany, że jego prawdziwe życie zatrzymało się w chwili, kiedy odniósł sukces. Vernon często próbował mu wykazać, że to stan umysłu: około trzydziestki wszystko zaczyna tracić blask, czy ma się marną pracę, czy jest się megagwiazdą, dla nikogo sytuacja nie zmienia się na lepsze. Różnica polega na tym, że ci, którzy nie wsiadają do pociągu sukcesu, nie dostają w zamian żadnej rekompensaty."
Dodał: VanillaEssa Dodano: 05 XII 2016 (ponad 4 lat temu)
0 0


"Ale pojawił się Facebook i to pokolenie trzydziestolatków składa się z zamkniętych w sobie psychopatów na granicy obłędu. Ambicja w stanie surowym, bez jakiejkolwiek troski o to, czy jest uprawniona"
Dodał: VanillaEssa Dodano: 05 XII 2016 (ponad 4 lat temu)
0 0

Najnowsze dyskusje do książek autora

Do książek autora nie dodano jeszcze ani jednego tematu dyskusji.

Komentarze czytelników

O autorze

Ocena: 6
Liczba głosów: 1

Oceń twórczość tego autora:

Kto dodał autora do bazy?

Dodał: Miravelle
28 XII 2015 (ponad 5 lat temu)

Statystyki pisarza

4 książek w naszym katalogu
1 osób lubi tego autora

Czytelnicy

Pokaż osoby, które książki tego autora:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają