[edytuj autora]

Samantha Young

Zdjęcie Samantha Young
Samantha Young jest uznaną, współczesną szkocką pisarką. Sławę oraz międzynarodowy rozgłos zdobyła dzięki romansom oraz powieściom o tematyce erotycznej. Publikacje tej autorki, wśród których znajdują się m.in. „Sztuka uwodzenia”, „Wszystkie odcienie pożądania”, a także „Wbrew zasadom”, wdarły się na czołowe pozycje list najlepiej sprzedających się książek według m.in. magazynów i gazet „New York Times”, „Wall Street Journal” czy „USA Today”.

Samantha Young urodziła się w 1986 roku w szkockim hrabstwie Stirlingshire. Ukończyła studia na kierunku historii starożytnej i średniowiecznej na Uniwersytecie w Edynburgu.
Popularność w największym stopniu przyniósł jej cykl romansów zatytułowany „On Dublin Street”.

Powieści Samanthy Young są bardzo ciepło odbierane przez czytelników, wśród których zdecydowanie przeważają kobiety. Szkocka autorka tworzy porywające, dokładnie przemyślane historie, od których ciężko jest się oderwać. Fabuła jej romansów na przemian śmieszy i wzrusza, nie pozwalając odbiorcy odnieść się do niej z obojętnością. Pisarka ponadto w mistrzowski sposób ukazuje głębię ludzkich, skrywanych uczuć, którym ostatecznie pozwala dojść do głosu.

Aktualnie książki Samanthy Young są wydawane w 30 krajach na świecie, plasując szkocką pisarkę wśród najbardziej poczytnych twórców bestsellerów. Young za swoją twórczość była wielokrotnie wyróżniana nominacjami do nagród literackich, m.in. w 2012 roku do Goodreads Choice Award w kategorii „Najlepszy autor” za cykl romansów „On Dublin Street”. Kilkukrotnie powieści tej autorki konkurowały ponadto o tytuł „Best Romance” (który został zdobyty m.in. w 2014 roku przez pozycję „Sztuka uwodzenia”).

[edytuj opis]

Najpopularniejsze cytaty z książek autora

"Nieważne, czy to zajmie tydzień, miesiąc czy rok, bo przyszłość
należy do nas. Przez wszystkie poranki mojego życia będę budził się obok ciebie
i popychał dni naprzód, wiedząc, że kiedy niebo się ściemni, spędzę wieczór w tobie."
Dodał: dona Dodano: 02 IX 2016 (ponad 4 lat temu)
+1 0


"Mylnie zakładamy, że życie jest nam dane na zawsze. Warto zacząć żyć pełnią życia."
Dodał: dona Dodano: 02 IX 2016 (ponad 4 lat temu)
+1 0


"Czasem człowiek naprawdę tego potrzebuje, aby trzymać innych ludzi na dystans, bo inaczej rozkleiłby się. Ale też trzeba nauczyć się odsłaniać przed innymi - wtedy, kiedy to właśnie inni ludzie trzymają człowieka przy życiu."
Dodał: dona Dodano: 02 IX 2016 (ponad 4 lat temu)
+1 0

Najnowsze dyskusje do książek autora

Do książek autora nie dodano jeszcze ani jednego tematu dyskusji.

Komentarze czytelników

O autorze

Ocena: 3.62
Liczba głosów: 4

Oceń twórczość tego autora:

Kto dodał autora do bazy?

Dodał: agataaga
09 X 2013 (ponad 7 lat temu)

Statystyki pisarza

27 książek w naszym katalogu
3 osób lubi tego autora

Czytelnicy

Pokaż osoby, które książki tego autora:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają