[edytuj autora]

Sōseki Natsume

Zdjęcie Sōseki Natsume
Pisarz japoński epoki Meiji, twórca nowoczesnej powieści japońskiej, autor utworów obyczajowych i psychologicznych, poezji, esejów oraz krytyki literackiej; tworzył również w języku chińskim.

Studiował literaturę angielską na Uniwersytecie Cesarskim w Tokio; następnie kontynuował studia w Anglii, po czym w 1903 r. został wykładowcą tejże literatury na macierzystym uniwersytecie. Od 1907 poświęcił się wyłącznie twórczości literackiej jako powieściopisarz i eseista, zyskując sławę jednego z najwybitniejszych pisarzy Japonii nowożytnej. Główny motyw jego dzieł stanowi samotność człowieka we współczesnym świecie, niemożność znalezienia pełnego zrozumienia nawet u ludzi najbliższych.

[edytuj opis]

Najpopularniejsze cytaty z książek autora

"Na tym wreszcie wyczerpały się sztormy i konflikty, jakie zaszły między młodym małżeństwem tego chłodnego wieczora. Na ten moment się rozstali."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 09 XII 2016 (ponad 3 lat temu)
0 0


"Dla Onobu, której rodzice mieszkali daleko stąd, ta kobieta była jedyną w całym Tokio krewną, do której mogłaby się zwrócić: Mąż to chyba nic innego jak tylko gąbka istniejąca jedynie po to, by wysysać miłość swojej żony..."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 09 XII 2016 (ponad 3 lat temu)
0 0


"Czyniąc jeszcze jeden cyniczny krok w głąb, zaczął wręcz powątpiewać, czy naprawdę są małżeństwem. Idąc za tym, niecodziennie zabrzmiało dla niego ich stwierdzenie, że wstali dziś wcześnie, zatem wybrali się na spacer po kąpieli a przed śniadaniem. Tsuda, gryząc w zębach wykałaczkę, wciąż stał w tym samym miejscu i choć obserwował ich z pewnej odległości, dobrze słyszał ich rozmowę z urzędnikiem."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 09 XII 2016 (ponad 3 lat temu)
0 0

Najnowsze dyskusje do książek autora

Do książek autora nie dodano jeszcze ani jednego tematu dyskusji.

Komentarze czytelników

O autorze

Ocena: 6
Liczba głosów: 2

Oceń twórczość tego autora:

Kto dodał autora do bazy?

Dodał: ShimRei
30 VI 2009 (ponad 11 lat temu)

Statystyki pisarza

5 książek w naszym katalogu
2 osób lubi tego autora

Czytelnicy

Pokaż osoby, które książki tego autora:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają