[edytuj autora]

Robert Anthony Salvatore

Zdjęcie Robert Anthony Salvatore
R. A. Salvatore, a właściwie Bob Salvatore urodził się w amerykańskim stanie Massachutestts w 1959 roku. Jego przygoda z fantasy i literaturą rozpoczęła się podczas nauki w College'u, kiedy jako prezent świąteczny otrzymał Władcę Pierścieni J.R.R Tolkiena. Natychmiast zmienił swój cel życiowy z bycia naukowcem komputerowym na pisarstwo. Na poważnie zaczął pisać w roku 1982 - wtedy właśnie napisał "Echo Czwartej Magii".

Jego pierwszą opublikowaną książką był "Kryształowy Relikt" wydany przez wydawnictwo. Jak to w życiu bywa, Bob, gdy zaczynał pisać imał się wielu zajęć, w końcu jednak rzucił je i w 1990 roku całkowicie poświęcił się pisaniu.

Od tamtego czasu Bob napisał już wiele książek m.in. cykl opowieści o mrocznym elfie Drizzcie Do'Urdenie oraz Opowieści Włócznika. Salvatore jednak najbardziej znany jest jako twórca przygód "Drizzta", jednej z najbardziej lubianych postaci fantasy.
Do tej pory jego książki rozeszły się w 3 milionach egzemplarzy i zostały przełożone na kilkanaście języków. Wydano też wersje audio jego utworów. W 1997 jego listy, rękopisy i inne rzeczy związane z pracą zostały umieszczone w bibliotece jego imienia, w Fitchburg State College w Massachusetts.

W czasie wolnym od pisania Bob zajmuje się głownie trójką swoich dzieci, zabiera je na hokeja, pokazy konne i gry związane z fechtunkiem. Wciąż mieszka w Massachutestts - z żoną Dianą, dwoma synami - Bryan'em i Geno, córką Caitlin.

[edytuj opis]

Najpopularniejsze cytaty z książek autora

"Jeden umarł z przyczyn naturalnych. Sztylet w sercu naturalnie powoduje śmierć."
Dodał: ladyinfantille Dodano: 04 IX 2009 (ponad 11 lat temu)
+5 0


"-Jestem twoim dłużnikiem - odparł Drizzt
-Nie uważamy przyjaźni za dług..."
Dodał: Aleathiel Dodano: 08 VI 2010 (ponad 10 lat temu)
+2 0


"- Często gdy myślimy, że wszystko jest stracone - powiedział - wiele rzeczy staje się dla nas wyraźne. Czasami trzeba tylko chwili, aby wszystko sobie poukładać. [...] To dziwne, jakie życie wybraliśmy - zamyślił się Regis. - Wiemy, że pewnego dnia zginiemy w dziczy, ale ciągle mówimy sobie, że to jeszcze nie dzisiaj i dalej podążamy tą samą drogą."
Dodał: ladyinfantille Dodano: 20 VIII 2014 (ponad 6 lat temu)
+1 0

Najnowsze dyskusje do książek autora

Do książek autora nie dodano jeszcze ani jednego tematu dyskusji.

Komentarze czytelników

O autorze

Ocena: 5.66
Liczba głosów: 3

Oceń twórczość tego autora:

Kto dodał autora do bazy?

Dodał: Craven
03 VIII 2009 (ponad 11 lat temu)

Statystyki pisarza

30 książek w naszym katalogu
3 osób lubi tego autora

Czytelnicy

Pokaż osoby, które książki tego autora:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają